Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
A co přesně ti nefunguje? Jakej lirc používáš (z distribuce, ze zdrojáků)? To se pak radí dost těžko...
Vřele doporučuju nainstalovat lirc ze zdrojových kódů z lirc.org. V configure
scriptu je potřeba zvolit "Igor Ceskos variant", čož může bejt právě ten problém, že podporu pro tohle zapojení verze lircu z distribuce nemá (standartně není zapnutá). Jádro není potřeba kompilovat - lirc se překládá jako modul - je nicméně nutné mít jeho zdrojáky.
Co se týče dokumentace, tak zcela polopaticky je "překvapivě" instalace a konfigurace lirc popsána v dokumentaci na lirc.org.
configure
skriptu sem zvolil Igor Ceskos. Postupoval podle navodu. No divne je, ze to nechce chodit. Kazdopadne dnes vecer (az se vratim z prace), tak se do toho urcite pustim a snad uz uspesne ./setup.sh
, kde zvolim Home-brew (16x50 UART compatible serial port), COMx a Igor Cesko's variation. Save
configuration & run configure
make
a sudo make install
/etc/modules.conf
. Pridame radky alias char-major-61 lirc_serial sense=0
a options lirc_serial io=0x3f8 irq=4
(ten je snad pridan inst. skriptem automaticky).
ls /dev/lir*
. Bude to bude /dev/lirc
nebo /dev/lirc0
nebo /dev/lirc/0
nebo tak neco setserial /dev/ttyS0 uart none
modprobe lirc_serial
/etc/licd.conf
lircd /etc/lircd.conf --device /dev/lirc0
, device podle potreby
irw
by se mel po stisku tlacitka ovladace vypsat nazev tlacitka
irrecord
pouzijeme mode2
nebo xmode2
.
lircd --device /dev/lirc0
a pak ten mode2
.
Tiskni
Sdílej: