abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: script -email

    20.6.2006 11:22 green
    script -email
    Přečteno: 330×
    Zdravim, mam router ze ktereho lze posila maily pres mini_sendmail :

    priklad :echo -e "From:krakonosovo@blahblah.cz \nSubject: xx \nTextzpravy... " | mini_sendmail -ssmtp.xxx.cz adresa@xxx.cz

    No a chci se zeptat zda-li by sel napsat skriptik abych si tento tvar nemusel pamatovat a kterej by se me postupne ptal na odkoho, komu ,predmet,telozpravy a nasledne odeslal email?

    diky

    Odpovědi

    20.6.2006 12:01 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    Šel, použiješ příkaz read (viz help read).
    20.6.2006 14:41 zelial | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    presne. ten python tady dole by v bashi mohl vypadat treba takhle:
    #!/bin/bash
    
    echo -n "From: " ; read from
    echo -n "To: " ; read to
    echo -n "Subject: " ; read subject
    echo "Body: "
    while true
    do
        read line
        if [ "${line}_" == "._" ] ; then break; fi
        body=$body$line"\n"
    done
    
    echo -e "From:${from} \nSubject:${subject} \n${body} " | mini_sendmail -ssmtp.xxx.cz ${to}
    
    akorat se zadavani tela mejlu ukoncuje teckou, panc mi a) read zere mezery b) jsem uz nekde jinde ukoncovani teckou videl
    20.6.2006 12:09 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    Předpokládám, že se asi jedná o ten tvůj router wl-500gx s nějakým ořízlým linuxem 2.4.20, takže řešení v Pythonu asi psát nemám, že? ;-)
    20.6.2006 12:14 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    jeheee :) ty si to pamatujes jojo to je presne ten router. No jedine ze bych si pythona nainstalil ten tusim k dispozici je ale nemam ho testnutyho a nejakej skriptik jen v bashi by na to nestacil?:) Si teda za vymyslim ;)
    20.6.2006 12:45 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    :-)
    Samozřejmě, že skript v bashi by bohatě stačil, ale od toho jsou tu jiní ;-)
    V Pythonu by to šlo třeba takhle:
    #!/usr/bin/env python
    import subprocess
    
    od_koho = raw_input('Od koho: ')
    komu = raw_input('Komu: ')
    predmet = raw_input('Predmet: ')
    print 'Telo zpravy:'
    telo_zpravy = ""
    while True:
        line = raw_input()
        if line == ' ': break
        telo_zpravy += line + '\n'
    
    stream = "From:" + od_koho + "\n"
    stream += "Subject:" + predmet + "\n"
    stream += telo_zpravy + "\n"
    print stream
    command = ['mini_sendmail', '-ssmtp.xxx.cz', komu]
    prg = subprocess.Popen(command, stdin = subprocess.PIPE)
    prg.stdin.write(stream)
    prg.stdin.close()
    prg.wait()
    
    Tělo mailu může být víceřádkové. Ukončuje se zadáním mezery.
    Ale na ten router se to nehodí.
    20.6.2006 12:50 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    fiiiihaaaaaaaaaaa to je rychlost;) proc myslis ze se to na router nehodi??:( urcite hned zkusim jestli neni potreba v pythonu nastavovat neco extra. diky
    20.6.2006 13:09 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    To bych se hrozně divil, kdyby to fungovalo. Tady je pro jistotu varianta, která si vystačí i se starší verzí pythonu
    #!/usr/bin/env python
    import os
    
    od_koho = raw_input('Od koho: ')
    komu = raw_input('Komu: ')
    predmet = raw_input('Predmet: ')
    print 'Telo zpravy:'
    telo_zpravy = ""
    while True:
        line = raw_input()
        if line == ' ': break
        telo_zpravy += line + '\n'
    
    stream = "From:" + od_koho + "\n"
    stream += "Subject:" + predmet + "\n"
    stream += telo_zpravy + "\n"
    
    command = 'mini_sendmail -ssmtp.xxx.cz ' + komu
    neco = os.popen(command, 'w')
    neco.write(stream)
    neco.close()
    
    ale nedal bych za to ani zlámanou grešli.
    20.6.2006 13:12 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    jojo diky jen nevim jak zprovoznit ten python:(

    -sh: /usr/local/sbin/mailik: /usr/bin/env: bad interpreter: No such file or directory
    20.6.2006 13:34 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    Aha, jasně - python tam sice je, ale zato chybí příkaz "env" (který je celkem zbytečný). Takže jen první řádek změň na
    #!/usr/bin/python
    
    nebo /usr/local/bin/python nebo bůhvíkde vlastně je.
    20.6.2006 13:37 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    jojo to uz je lepsi jen to krici na te radce 11 to if se mu nejak nelibi:(
    20.6.2006 13:44 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    A co přesně to píše? Zrovna ten řádek s tím "if" se mi zdá celkem bezproblémový. Nerozhodilo se formátování? Pojď na ICQ (235664531) nebo mi napiš mail (honza@dp.fce.vutbr.cz), vyřešíme to a já sem pak napíšu nějaký závěr (nejspíš že to nepude).
    20.6.2006 13:54 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    oki ICQ
    20.6.2006 13:13 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    Jinak kdyz zadam pyhon tak se asi do nej dostanu jen zas neznam prikazy ja to soubor mailik spustit
    20.6.2006 13:22 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    dalsi muj pokus :

    python mailik File "mailik", line 11 if line == ' ': break ^ SyntaxError: invalid syntax :(
    20.6.2006 15:26 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    Takže nakonec se to povedlo napsat a sprovoznit v Pythonu, tady je výsledek:
    #!/opt/bin/python
    import subprocess
    
    od_koho = raw_input('Od koho: ')
    komu = raw_input('Komu: ')
    predmet = raw_input('Predmet: ')
    print 'Telo zpravy:'
    telo_zpravy = ""
    while True:
        line = raw_input()
        if line == ' ': break
        telo_zpravy += line + '\n'
    
    stream = "From: " + od_koho + "\n"
    stream += "Subject: " + predmet + "\n"
    stream += telo_zpravy.rstrip()
    print '-' * 20
    print stream
    print '-' * 20
    print 'Odesilam ...'
    command = ['mini_sendmail', '-ssmtp.xxxx.cz', komu]
    prg = subprocess.Popen(command, stdin = subprocess.PIPE)
    prg.stdin.write(stream)
    prg.stdin.close()
    prg.wait()
    
    K mému velkému překvapení v té krabičce běží aktuální verze Pythonu (2.4.3.) úplně bez problémů. Je k dispozici (asi celá) standardní knihovna, takže není vůbec potřeba se nějak omezovat. Cesta k pythonu je
    /opt/bin/python
    
    což bylo asi jediné, co jsem musel změnit. Děkuji greenovi za spolupráci!
    20.6.2006 16:29 green
    Rozbalit Rozbalit vše Re: script -email
    Veskere diky patri tobe johny. dik moc

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.