Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Navíc Inkscape má určitou malou "chybku" v tomhle - pokud nastavím vlastní střed otáčení jednomu objektu a přepnu na jiný, střed otáčení u toho prvního se resetuje - nastavovat to pokaždé znovu je _velice_ nepohodlné. Na rotaci a následné exporty se právě proto Inkscape použít (téměř) nedá ... (PS: Nebo Inkscape snad používám špatně? Věděl byste, jak zadat danému objektu střed otáčení?)Ano. Upgraduj na verzi 0.44.
# apt-cache search GIF|grep 'GIF' gif2png - GIF -> PNG conversions giflib-bin - programs to convert GIF images giflib3g - shared library for GIF images (runtime lib) giflib3g-dev - shared library for GIF images (development files) gifsicle - Tool for manipulating GIF images giftrans - Convert any GIF file into a GIF89a libimage-size-ruby1.6 - ruby extension to measure image (GIF, PNG, JPEG , etc) size libimage-size-ruby1.8 - ruby extension to measure image (GIF, PNG, JPEG , etc) size libungif-bin - programs to convert GIF images libungif4-dev - shared library for GIF images (development files) libungif4g - shared library for GIF images (runtime lib) mimetex - LaTeX math expressions to anti-aliased GIF images converter
# sudo apt-get install gifsicle
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
--rotate-90 --rotate-180 --rotate-270 Rotate the following frames by 90, 180, or 270 degrees. --no-rotate turns off any rotation.Použití libovolného kroku mi z tohoto popisu nevyplývá. Máte s tím osobní zkušenost?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
gifsicle --rotate-81 kubuntu-base2.gif gifsicle: unrecognized option '--rotate-81'
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
#!/usr/bin/env python import Image from math import cos, sin, pi im = Image.open('napis.png') rot_center = (150, 62) new_size = (50, 24) h = rot_center[0] k = rot_center[1] for angle_deg in xrange(0, 360, 30): a = angle_deg*pi/180 dx = -h * cos(a) + k * sin(a) + h dy = -h * sin(a) - k * cos(a) + k t = (cos(a), -sin(a), dx, sin(a), cos(a), dy) out = im.transform(im.size, Image.AFFINE, t) out = out.resize(new_size, Image.ANTIALIAS) out.save('new%03d.png' %angle_deg)Prográmek vezme obrázek 'napis.png' (na kterém jsem to testoval). Pak prochází cyklem 0 až 360 stupňů s krokem 5 stupňů a pokaždé obrázek otočí kolem zadaného středu, naškáluje na žádanou velikost a uloží jako new[číslo].png.
x
, 2x
, 3x
,… stupňů.
Tiskni
Sdílej: