Společnost Murena ve spolupráci se společností Qwant představila vyhledávač Murena Find. Ve výchozím nastavení bude používán v mobilním operačním systému /e/OS a v Murena Workspace.
V mobilní aplikaci Facebooku se lze nově přihlašovat pomocí Passkeys.
Společnost Midjourney představila vlastní generátor videí pomocí umělé inteligence (AI) V1 Video Model.
Editor kódu Zed (Wikipedie) má nově v sobě integrovaný debugger. Podporuje Rust, C/C++, JavaScript, Go, Python a pomocí rozšíření i další programovací jazyky.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Navíc Inkscape má určitou malou "chybku" v tomhle - pokud nastavím vlastní střed otáčení jednomu objektu a přepnu na jiný, střed otáčení u toho prvního se resetuje - nastavovat to pokaždé znovu je _velice_ nepohodlné. Na rotaci a následné exporty se právě proto Inkscape použít (téměř) nedá ... (PS: Nebo Inkscape snad používám špatně? Věděl byste, jak zadat danému objektu střed otáčení?)Ano. Upgraduj na verzi 0.44.
# apt-cache search GIF|grep 'GIF' gif2png - GIF -> PNG conversions giflib-bin - programs to convert GIF images giflib3g - shared library for GIF images (runtime lib) giflib3g-dev - shared library for GIF images (development files) gifsicle - Tool for manipulating GIF images giftrans - Convert any GIF file into a GIF89a libimage-size-ruby1.6 - ruby extension to measure image (GIF, PNG, JPEG , etc) size libimage-size-ruby1.8 - ruby extension to measure image (GIF, PNG, JPEG , etc) size libungif-bin - programs to convert GIF images libungif4-dev - shared library for GIF images (development files) libungif4g - shared library for GIF images (runtime lib) mimetex - LaTeX math expressions to anti-aliased GIF images converter
# sudo apt-get install gifsicle
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
--rotate-90 --rotate-180 --rotate-270 Rotate the following frames by 90, 180, or 270 degrees. --no-rotate turns off any rotation.Použití libovolného kroku mi z tohoto popisu nevyplývá. Máte s tím osobní zkušenost?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
gifsicle --rotate-81 kubuntu-base2.gif gifsicle: unrecognized option '--rotate-81'
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
#!/usr/bin/env python import Image from math import cos, sin, pi im = Image.open('napis.png') rot_center = (150, 62) new_size = (50, 24) h = rot_center[0] k = rot_center[1] for angle_deg in xrange(0, 360, 30): a = angle_deg*pi/180 dx = -h * cos(a) + k * sin(a) + h dy = -h * sin(a) - k * cos(a) + k t = (cos(a), -sin(a), dx, sin(a), cos(a), dy) out = im.transform(im.size, Image.AFFINE, t) out = out.resize(new_size, Image.ANTIALIAS) out.save('new%03d.png' %angle_deg)Prográmek vezme obrázek 'napis.png' (na kterém jsem to testoval). Pak prochází cyklem 0 až 360 stupňů s krokem 5 stupňů a pokaždé obrázek otočí kolem zadaného středu, naškáluje na žádanou velikost a uloží jako new[číslo].png.
x
, 2x
, 3x
,… stupňů.
Tiskni
Sdílej: