Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
1 eth2-1-gwmi.applet.cz (213.194.245.1) 9.610 ms 19.830 ms 12.250 ms 2 ciscoFM-13.applet.cz (212.71.142.81) 20.459 ms 17.880 ms 7.312 ms 3 ciscoSI-8.applet.cz (212.71.143.17) 31.766 ms 15.894 ms 13.925 ms 4 r2-bbs.gin.cz (212.71.175.115) 14.919 ms 14.397 ms 15.630 ms 5 nix1.vol.cz (194.50.100.20) 26.402 ms 22.984 ms 14.273 ms 6 ge1-1.tr2.prg.vol.cz (195.122.207.121) 12.441 ms 12.051 ms 14.111 ms 7 e0.b2.sh.prg.vol.cz (195.122.207.67) 31.257 ms 15.015 ms 12.756 ms 8 * * *Netstat ukazuje jedno aktivní spojení
[21:33:32 root@nest marian]# netstat -W |grep -v unix Aktivní Internetová spojení (w/o servery) Proto Přích-F Odch-F Místní Adresa Vzdálená Adresa Stav tcp 0 0 gwmi-2-1-211.802.cz:41439 zena-in-1.customer.vol.cz:http SPOJENOwget dopadne podobně. Uprostřed načítání dokumentu se to zastaví a stojí a stojí
[21:38:57 marian@nest ~]$ wget www.zena-in.cz
--21:39:08-- http://www.zena-in.cz/
=> `index.html'
Resolving www.zena-in.cz... 195.122.208.66
Connecting to www.zena-in.cz|195.122.208.66|:80... connected.
HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď ... 302 Object moved
Přesměrováno na: magazin.asp [následuji]
--21:39:08-- http://www.zena-in.cz/magazin.asp
=> `magazin.asp'
Reusing existing connection to www.zena-in.cz:80.
HTTP požadavek odeslán, program čeká na odpověď ... 200 OK
Délka: 71 548 (70K) [text/html]
21% [================> ] 15 464 --.--K/s ETA 14:09
Strace pro wget:
select(4, [3], NULL, NULL, {0, 949999}) = 1 (in [3], left {0, 940000})
read(3, "bg><div class=newbg style=\'borde"..., 16384) = 1448
clock_gettime(CLOCK_MONOTONIC, {20177, 815605750}) = 0
write(6, "bg><div class=newbg style=\'borde"..., 1448) = 1448
select(4, [3], NULL, NULL, {0, 949999}) = 1 (in [3], left {0, 932000})
read(3, "></a></div>\r\n</div>\r\n<div class="..., 16384) = 1448
clock_gettime(CLOCK_MONOTONIC, {20177, 833573750}) = 0
write(6, "></a></div>\r\n</div>\r\n<div class="..., 1448) = 1448
select(4, [3], NULL, NULL, {0, 949999}) = 1 (in [3], left {0, 924000})
read(3, "0000 size=1><STRONG><FONT size=2"..., 16384) = 1448
clock_gettime(CLOCK_MONOTONIC, {20177, 863070750}) = 0
write(6, "0000 size=1><STRONG><FONT size=2"..., 1448) = 1448
select(4, [3], NULL, NULL, {0, 949999}) = 0 (Timeout)
clock_gettime(CLOCK_MONOTONIC, {20178, 813394750}) = 0
write(2, "\r", 1) = 1
write(2, "21% [================> "..., 123) = 123
select(4, [3], NULL, NULL, {0, 949999}) = 0 (Timeout)
clock_gettime(CLOCK_MONOTONIC, {20179, 765403750}) = 0
write(2, "\r", 1) = 1
write(2, "21% [================> "..., 123) = 123
select(4, [3], NULL, NULL, {0, 949999}) = 0 (Timeout)
clock_gettime(CLOCK_MONOTONIC, {20180, 717434750}) = 0
write(2, "\r", 1) = 1
write(2, "21% [================> "..., 123) = 123
Bohužel tady mé skromné znalosti TCP/IP a sítí končí
Potřebuji poradit jak dál. Jak zjistit co je špatně. Proč to z NB funguje, ale z desktopu ne.
Ještě mě napadá, že v noci z pátku na sobotu jsem po asi dvou týdnech bez netu zase jednou napsal emerge -uavtDN worldMožná tu bude souvislost. Tady je seznam všech aktualizovaných systémových knihoven (vyšoupnul jsem media-lib a x11-lib):
sys-libs:ncurses-5.5-r3:20060630-170523.log sys-libs:ncurses-5.5-r2:20060630-171626.log dev-libs:libebml-0.7.6:20060630-205108.log dev-libs:libxml2-2.6.26:20060630-223849.log dev-libs:libxml2-2.6.24:20060630-224251.log dev-libs:libgpg-error-1.3:20060630-225112.log dev-libs:libgpg-error-1.1:20060630-225149.log dev-libs:libxslt-1.1.17:20060630-225151.log dev-libs:libxslt-1.1.16:20060630-225315.log kde-base:kdelibs-3.5.3-r3:20060630-225319.log kde-base:kdelibs-3.5.3-r2:20060630-234354.log dev-libs:libksba-0.9.15:20060701-001652.log dev-libs:libksba-0.9.14:20060701-001750.log net-libs:libsoup-2.2.94:20060701-012123.log net-libs:libsoup-2.2.93:20060701-012237.log dev-libs:openobex-1.2-r1:20060701-022848.log dev-libs:openobex-1.0.1:20060701-022951.log virtual:perl-libnet-1.19:20060701-023015.log dev-perl:libwww-perl-5.805:20060701-023037.log dev-perl:libwww-perl-5.803-r1:20060701-023052.log dev-perl:libxml-perl-0.08:20060701-023054.logMěl jsem podezření na libsoap (implementace http protokolu v C), ale ani stará verze nepomohla.
A asi to bude nějaká knihovna používaná všemi programy.
Tož díky za pomoc, není nad to si to tak krásně srovnat v hlavě
( Jinak mi vše funguje normálně, jen Žena-in ne!!! Nechápu to!! Kdybyste náhodou objevil, jak na to, dej mi, prosím, vědět na xx.bb@seznam.cz, děkuji, Hanka
počítače nějak moc dobře neznám...
ale díky za odpověď... Hanka
kdesu "sysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0"
Pak by měla zena-in fungovat. No a tohle musíš udělat při každém startu, nejlépe automaticky. Ale to už závisí na tom jakou distribuci máš.
V Gentoo jsem do /etc/conf.d/local.start přidal řádek
sysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0 1>&2 >/dev/null
Ale ty to asi budeš mít někde jinde. Například v /etc/rc.d/rc.local
Tak v tom případě ti tohle nepomůže. Jak jsi připojená k internetu? Jaký poskytovatel? Problém bude muset vyřešit on.
(
kde to zjistím?... mám net doma už rok a nikdy nebyl žádný problém... a pak jsem se prostě bez jakéhokoliv zásahu do PC nemohla dostat jen na ty stránky... měla jsem normálně EI, pak mi někdo poradil, že si mám nainstalovat Mozillu Firefox, tak jsem to udělala, na stránce se mi tam už toho načte víc, ale jen to, co se vleze na jednu stránku a dál se to nenačte... kolečko běhá a dál nic, takže se na ženu-in stejně nedostanu, i když už je tam toho víc vidět... přesně jak to popsal pán, kterému se to stalo někdy v červenci nebo kdy... ale z toho, co je tu napsané, vůbec nevím,jak to udělala, aby mu to zas jelo...
uname -a
Linux jirka.pinda 2.6.17-5mdv #1 SMP Wed Sep 13 14:32:31 EDT 2006 i686 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz GNU/Linuxsysctl -w net.ipv4.tcp_window_scaling=0
Tiskni
Sdílej: