Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
badblocks
a doufat, že vadných bloků nebude přibývatDělal mi to kdysi Seagate, bylo to zdrojem. Jinak doporučuju hlídat teplotu, obojí má vliv na výdrž disku.
Kdes ho používal, všímal sis teploty? Mně zatim nejvíc vylezla na cca 33 stupňů (ve vlaku).
LOW LEVEL FORMAT na starych maticnych doskach vedel aj vypnut poskodene sektory a disk mal potom mensiu kapacitu.To bylo v dobách, kdy se skutečně fyzicky přistupovalo k disku (přes cylinry, hlavičky, sektory).
zdroj je podle mě v pořádku, na stejné kšandě visí ještě WD a ten nic takového neděláTo nic neznamená. Já jsem cca před rokem měnil harddisk a ten se prostě v počítači roztočil tak v jednom ze tří pokusů, přestože předtím jsem tam měl v jednu chvíli i tři jiné disky a nikdy s ničím takovým nebyl problém. Tak jsem musel kromě disku koupit i nový zdroj :(
Jeví se mi to jako chyba železa, všechno bych z něj zálohoval a náhodně z něj nepretržitě zapisoval a čet = uhnal bych ten disk k reklamaci, jestli je fakt vadnej, tak do tejdne by měl kleknout.
Je zvláštní vyzývat proti pomlouvání jedné značky a hned v následující větě pošpinit jinou…
Já měl IBMko (20GB) jako první disk se 7200RPM, teď už tusím, že jsem ho neuchladil. Ať už si říká kdo chce, co chce, o kvalitě ploten z Maďarska.
Tiskni
Sdílej: