Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.1. Přehled novinek v Changelogu. Přináší modernizovaný vzhled a ovládání. Přepínat se lze mezi základním a rozšířeným uživatelským rozhraním. NAT nově podporuje IPv6. Linuxový hostitel a host mohou sdílet schránku na Waylandu.
Organizátoři konference LinuxDays 2024 vydali program a zároveň otevřeli registrace. Akce se uskuteční 12. a 13. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích, kde vás čekají přednášky, workshopy, stánky a spousta chytrých lidí. Vstup na akci je zdarma.
Blíží se vydání FreeCADu 1.0. Vydána byla první RC verze tohoto svobodného multiplatformního parametrického 3D CADu. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
badblocks
a doufat, že vadných bloků nebude přibývatDělal mi to kdysi Seagate, bylo to zdrojem. Jinak doporučuju hlídat teplotu, obojí má vliv na výdrž disku.
Kdes ho používal, všímal sis teploty? Mně zatim nejvíc vylezla na cca 33 stupňů (ve vlaku).
LOW LEVEL FORMAT na starych maticnych doskach vedel aj vypnut poskodene sektory a disk mal potom mensiu kapacitu.To bylo v dobách, kdy se skutečně fyzicky přistupovalo k disku (přes cylinry, hlavičky, sektory).
zdroj je podle mě v pořádku, na stejné kšandě visí ještě WD a ten nic takového neděláTo nic neznamená. Já jsem cca před rokem měnil harddisk a ten se prostě v počítači roztočil tak v jednom ze tří pokusů, přestože předtím jsem tam měl v jednu chvíli i tři jiné disky a nikdy s ničím takovým nebyl problém. Tak jsem musel kromě disku koupit i nový zdroj :(
Jeví se mi to jako chyba železa, všechno bych z něj zálohoval a náhodně z něj nepretržitě zapisoval a čet = uhnal bych ten disk k reklamaci, jestli je fakt vadnej, tak do tejdne by měl kleknout.
Je zvláštní vyzývat proti pomlouvání jedné značky a hned v následující větě pošpinit jinou…
Já měl IBMko (20GB) jako první disk se 7200RPM, teď už tusím, že jsem ho neuchladil. Ať už si říká kdo chce, co chce, o kvalitě ploten z Maďarska.
Tiskni Sdílej: