abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Bootovanie iba do single režimu

    15.7.2006 22:25 Michal
    Bootovanie iba do single režimu
    Přečteno: 251×
    Po nastaveniach v /etc/sysconfig hlavne v časti "powermanagement" mi system (SUSE 10.1) bootuje iba do single modu a vypisuje mi v xconsole toto:
    Jul 15 20:43:35 linux-miki syslog-ng[2299]: Changing permissions on special file /dev/tty10
    Jul 15 20:43:35 linux-miki kernel: ip6_tables: (C) 2000-2006 Netfilter Core Team
    Jul 15 20:43:35 linux-miki kernel: ip_tables: (C) 2000-2006 Netfilter Core Team
    Jul 15 20:43:35 linux-miki kernel: Netfilter messages via NETLINK v0.30.
    Jul 15 20:43:35 linux-miki kernel: ip_conntrack version 2.4 (2047 buckets, 16376 max) - 288 bytes per conntrack
    Jul 15 20:43:35 linux-miki kernel: eth0: no link during initialization.
    Jul 15 20:43:51 linux-miki mDNSResponder (Engineering Build) (Apr 23 2006 02:24:10) [3781]: starting
    Jul 15 20:43:54 linux-miki kernel: cpu_init done, current fid 0xc, vid 0x6
    Jul 15 20:44:00 linux-miki kernel: NVRM: not using NVAGP, kernel was compiled with GART_IOMMU support!!
    Nastavenia som robil cez YAST. Ako mam vratit system do povodneho stavu? V sysconfig-u som hodnoty (možno nie všetky) nastavil pôvodné. Ako to všetko vrátim naspäť? Vďaka za radu

    Odpovědi

    17.7.2006 03:21 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bootovanie iba do single režimu
    Implicitni konfigurak muzes dostat tak, ze se pres
    'rpm -qf /etc/sysconfig/..'
    kouknes v jakym rpm to bylo, to si stahnes a pres rpm2cpio nebo treba Midnight Commander si z toho rpm vytahnes ty soubory a prehrajes je tam.
    K bootu muzes vyuzij nejake live cd.
    17.7.2006 03:27 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bootovanie iba do single režimu
    Ten prikaz
    rpm -qf soubor
    muzes pustit bud v tom single mode nebo boot suse(nejspis pude pouzit i jine rpmbase) live cd a
    mount /dev/partition_se_systemem /mnt/tmp
    chroot /mnt/tmp
    rpm -qf soubor
    
    18.7.2006 22:14 Michal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bootovanie iba do single režimu
    Neviem, či so správne identifikoval problém, pretože v /etc/inittab mam nastavene id:5:initdefault: čiže asi som vo viacužívateľskom režime, ale po konfigurácii /etc/sysconfig/ cez YAST sa mi systém spúšťa so šedou obrazovkou SIMPLY CHANGE a chce meno a heslo, aj keď predtým sa prihlasoval automaticky. Lefti, skusal som aj tvoj postup, ale neviem či to práve rieši môj problém. No, trpezlivosť ruže prináša :-) . Vďaka za ďalšie rady
    19.7.2006 12:32 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bootovanie iba do single režimu
    No a nespadne vám ten X server takže se to potom chce přihlásit do single režimu ?

    Nebo chyba na disku a potom se to chce zase přihlásit do single režimu a skontrolovat HD ?

    Prostě zjistit z logů proč to padá, co se spouští co zůstalo spuštěné atd.....

    Pro začátek bych to přepsal na level 3 aby se nespouštěly X ka zda se to zase přepne do single režimu nebo zůstane to v víceuživatelském textovém modu a potom až skustit nastartovat X ka atd.....
    19.7.2006 20:53 Michal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bootovanie iba do single režimu
    Vyskúšal som podľa Vášho návodu nabootovať s

    "init 3"

    a potom som spustil

    "startx"

    a vyhodilo mi túto chybu:
    X Window System Version 6.9.0
    Release Date: 21 December 2005
    X Protocol Version 11, Revision 0, Release 6.9
    Build Operating System: SuSE Linux [ELF] SuSE
    Current Operating System: Linux linux-miki 2.6.17.3-default #1 Wed Jul 5 10:33:50 CEST 2006 x86_64
    Build Date: 02 May 2006
    	Before reporting problems, check http://wiki.X.Org
    	to make sure that you have the latest version.
    Module Loader present
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
    	(++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
    	(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
    (==) Log file: "/var/log/Xorg.93.log", Time: Wed Jul 19 19:51:40 2006
    (==) Using config file: "/etc/X11/xorg.conf"
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but RALT has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/local, removing from list!
    Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/CID, removing from list!
        xkb_keycodes             { include "xfree86+aliases(qwertz)" };
        xkb_types                { include "complete" };
        xkb_compatibility        { include "complete" };
        xkb_symbols              { include "pc(pc104)+sk+us:2+group(shifts_toggle)" };
        xkb_geometry             { include "pc(pc104)" };
    The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
    > Warning:          Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but RALT has 2 symbols
    >                   Ignoring extra symbols
    Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
    Could not init font path element /usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF, removing from list!
    len celkom sa v tom neviem orientovať, vyzerá to tak, že problémy robí klávesnica, ale ako ich opraviť, v tom nie som celkom doma.
    20.7.2006 15:15 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bootovanie iba do single režimu
    No tak prohlédněte konfigurák X ek a nastavte si správně klávesnici a fonty, pokud používáte font server skontrolujte zda běží.

    A prohlédněte si log od X ek v /var/log/Xorg* je možné že tam bude podrobněji chyba popsána. (Vše se nemuselo vypisovat na obrazovku)
    22.7.2006 09:07 Michal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bootovanie iba do single režimu
    Tak už to funguje. Pri experimentoch s /etc/sysconfig mi do "xorg.conf" nahralo nejake cesty k fontom, ktoré potom systém nemohol najsť. Ručne som tie cesty vymazal a všetko funguje. Vďaka zúčastneným za rady

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.