NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
void CDECL ShowInfoF(const char *str, ...);Nejsou mi jasné dvě věci: 1) Co znamená CDECL mezi typem a jménem funkce? Připadá mi to jako syntaktická chyba (asi není, když to šlo zkompilovat
int APIENTRY WinMain()
. Nebo také v JNI - JNIEXPORT void JNICALL Java_MyCanvas_paint
(JNIEnv* env, jobject canvas, jobject graphics)
. Tady je ještě navíc nějaké JNIEXPORT před návratovým typem.
2) Tři tečky místo parametru - to je nepovinný počet parametrů? Jak se pak k těmto parametrům ve funkci přistupuje, když nejsou pojmenované? (možná to je něco úplně jiného, já s C začínám).
Předem díky za odpověď,
Martin
_cdecl
. Na co jinde, nevím. Ale chce to projít zdrojáky a použít preprocesor. Informace jsou na stránkách microsoftu.
Použití proměnného počtu argumentů je například zde. Ale proč se tedy nepodíváš na tělo samotné funkce, abys věděl, jak se s tím pracuje? void _cdecl ShowInfoF(const char *str, ...);Co se stane s funkcí, když je před jejím názvem _cdecl, je už starostí překladače? ad 2: Já jsem se podíval, ale vůbec nic jsem z toho nepochopil
void CDECL ShowInfoF(const char *str, ...) { va_list va; char buf[1024]; va_start(va, str); vsprintf(buf, str, va); va_end(va); ShowInfo(buf); }
CDECL
tak definován, tak ano. Jinde může být CDECL
zanedbáno. Význam _cdecl
a spol je záležitostí konkrétního překladače protože ANSI C nic takového nemá.
ad 2: to je zrovna blbý příklad, protože ukazuje jak pracovat se seznamem parametrů (předaných přes výpustku) jako celek (tj. "převedení seznamu volitelných parametrů na jediný parametr"). Lepší příklad je v stdarg(3).
#define CDECL int CDECL main(void) { return(0); }
CDECL
, který preprocessor MSVC nahradí _cdecl
(a kterému on rozumí), ale preprocessor gcc jej zase zlikviduje.
CDECL je modifikátor fce, pro kompilátor. Podobně jako __stdcall, __fastcall atd. Určují, jak se mají předávat argumenty volané funkce (přes stack, registry, haldu).
Více zde. Doufám že mě neukamenujete za MS .
void funkce(register int parametr);
. Nevím však, zda to funguje a pokud ano, jestli i na Windows.
-E
zariadi, že kompilátor miesto zvyčajného vytvorenia .o vypíše výsledok pre-processingu. To znamená, že ak príkaz na kompilovanie
gcc -DMOJEMAKRO -I/usr/X11/include -c subor.c -o subor.o
prepíšem napr. na
gcc -DMOJEMAKRO -I/usr/X11/include -E subor.c
dostanem výstup, v ktorom sa dozviem, ako sa tie makrá rozvinuli. V našom prípade nám to pomôže k tomu, že sa dozviem, ako v skutočnosti bude vyzerať deklarácia tej mojej funkcie.
// typ myShort bude mít všude 2 bajty #ifdef sizeof(short) == 2 typedef short myShort; #elif sizeof(int) == 2 typedef int myShort; #endifBohužel, nefunguje to. Takže to asi nebude ten správný způsob. Ale přece nějaká možnost existovat musí. Všiml jsem si, že třeba OpenGL nebo SDL používají typy, které jsou všude stejné. Jak na to tedy?
Prenositelne integer datove typy by mali na vacsine systemov byt pristupne cez
#include <inttypes.h>Tieto typy su potom napr.
int8_t pre 8 bitovy int znamienkovy typ, int16_t 2B znamienkovy typ atd...
int8_t
apod., ale tyto typy nejsou povinné. Povinné jsou pouze int_least8_t
, int_least16_t
, int_least32_t
a int_least64_t
. Tedy samozřejmě i některé další, např. intptr_t
, ale zrovna ty, které jste jmenoval, to nejsou. Důvod je jednoduchý: platforma totiž vůbec nemusí nabízet něco jako 16-bitové číslo.
<inttypes.h>
. Navíc znovu upozorňuji, že technicky vzato typy jako "16-bitové číslo bez znaménka" nebo "32-bitové číslo se znaménkem" vůbec nemusejí být k dispozici.
snprintf(buffer, delka_buffer, "%s%d", retezec, cislo);
Tiskni
Sdílej: