Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování
… více »Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.
Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.
V sobotu 9. srpna uplynulo přesně 20 let od oznámení projektu openSUSE na konferenci LinuxWorld v San Franciscu. Pokuď máte archivní nebo nějakým způsobem zajímavé fotky s openSUSE, můžete se o ně s námi podělit.
Byl vydán Debian 13 s kódovým názvem Trixie. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
xorg.conf
je v sekci nastaveno 46-76Hz. Možná bych změnit chěl, ale nevím jak. Stejně mám za to, že u obnov. frekvence není stejná u CRT a LCD. LCD je trochu jiná technologie. Oproti tomu LCD funguje tak, že obraz sám od sebe nezhasne, takže tam blikání z principu nevzniká. Pokud ho tedy negeneruje zdroj světla, který je použit pro podsvícení, ale s tím změnou obnovovací frekvence stejně nic nenaděláte.
Zkus trochu experimentovat s hodnotami HorizSync a VertRefresh v xorg.conf
Jinak, pokud jde o hodnoty kolem 75Hz na monitoru, mně to připadá jak stroboskop
Pánové, zkuste si (oba) znovu přečíst tyto dvě věty:
Pro většinu lidí je 85 Hz dostatečných, ale je to hodně subjektivní, někdo nemá problémy ani se 72 Hz. Hodně záleží i na dalších faktorech - nastavení jasu a kontrastu, osvětlení místnosti, ale i na tom, co na tom monitoru vlastně zobrazujete.
a přestaňte, prosím, kroutit hlavami nad tím, jak někomu může stačit 85 Hz, když vám ne.
2. Není pravda, že vám SuSE (nebo přesněji SaX2) nabízí jen určitý rozsah frekvencí. Nabízí vám parametry, tj. rozsahy horizontálních a vertikálních obnovovacích frekvencí, které odpovídají vašemu monitoru. Pokud si myslíte, že jsou špatně (nebo, lépe, pokud si to nejen myslíte, ale je to tak i v dokumentaci k monitoru), nic vám nebrání je opravit a SaX2 pak zvolí vhodné parametry podle toho, co mu zadáte.
Tiskni
Sdílej: