Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
printf("$HOME = %s\n", getenv("HOME"));
HOME
. Skutečný domácí adresář by se zjistil zhruba takto:
buf_length = sysconf(_SC_GETPW_R_SIZE_MAX); char buff[buf_length]; struct passwd pwd; struct passwd* rptr; getpwuid_r(id, &pwd, buff, buf_length, &rptr); if (!rptr) ... /* máte to v pwd.pw_name */
# if defined __USE_SVID || defined __USE_MISC
narozdil od getenv(), ktere je volne... holt zalezi jestli se treba program nekompiloval s -ansi... pak by to byl problem... ale jinak je jasne ze getenv() vraci pouze prommenne prostredi...
pwd.h
je tato funkce deklarována vždy, blok, o kterém pravděpodobně mluvíte, obsahuje pouze getpwent_r()
. Pokud by byly problémy, můžete samozřejmě použít getpwuid()
, ale od té doby, co jsem si začal hrát s thready, používám raději reentrantní varianty všude.
pthread_mutex_lock()
a pthread_mutex_unlock()
pro zamykani sdilenych dat... ovsem u me je skutecne v souboru pwd.h
funkce getpwent_r()
zamaskovana... staci dat man getpwent_r
a zobrazi se toto (cast):
SYNOPSIS #define _GNU_SOURCE #include <pwd.h> int getpwent_r(struct passwd *pwbuf, char *buf, size_t buflen, struct passwd **pwbufp); int fgetpwent_r(FILE *fp, struct passwd *pwbuf, char *buf, size_t buflen, struct passwd **pwbufp);coz je snad vserikajici...
#define _GNU_SOURCE
' nemám. Dokonce mám dvě verze té stránky, ani jedna neobsahuje požadavek na žádná další makra a jedna z nich je navíc označena jako POSIX Programmer's Manual. Příslušná část pwd.h
pak vypadá takto:
# if defined __USE_SVID || defined __USE_MISC /* This function is not part of POSIX and therefore no official cancellation point. But due to similarity with an POSIX interface or due to the implementation it is a cancellation point and therefore not marked with __THROW. */ extern int getpwent_r (struct passwd *__restrict __resultbuf, char *__restrict __buffer, size_t __buflen, struct passwd **__restrict __result); # endif extern int getpwuid_r (__uid_t __uid, struct passwd *__restrict __resultbuf, char *__restrict __buffer, size_t __buflen, struct passwd **__restrict __result); extern int getpwnam_r (__const char *__restrict __name, struct passwd *__restrict __resultbuf, char *__restrict __buffer, size_t __buflen, struct passwd **__restrict __result);
This function is not part of POSIX and therefore no official cancellation point. But due to similarity with an POSIX interface or due to the implementation it is a cancellation point and therefore not marked with __THROW.jinak jeste z manualove stranky:
CONFORMING TO These functions are GNU extensions, done in a style resembling the POSIX version of functions like getpwnam_r(3).
Kdyby to bylo rozšíření, neměla by ta funkce manuálovou stránku označenou POSIX Programmer's Manual, ty jsou jen u skutečně posixových funkcí.
V tom vasem vypisu je ale ta cast okolo te funkce taktez zamaskovana viz komentar…
Není. Ten komentář a podmíněný překlad se týkají jen funkce getpwent_r()
, ale hned za ní je #endif
, takže na getpwuid_r()
a getpwnam_r()
se to už nevztahuje, ty jsou deklarovány vždy.
pwd.h
respektive aji grp.h
nestalo se ti, ze kdyz jsi projizdel alokovanou pamet valgrindem pri pouziti funkci getpwnam(user);
a getgrnam(group);
, tak zustala alokovana pamet, ktera nesla zrusit... lamal jsem si s tim hlavu celej den a nic... free hazelo errory a jeste napsal ze tu pamet nejde zrusit ale zustalo ji tam pak min, ale porad nejaka zustala... pouzivam to na zmenu opravneni na takovym programku, nevim jak to nazvat, asi jednosmerna proxy... je to primo z nejakejch doporucenejch zdroju, jak na to... koukal jsem se trebas do zdrojaku apache a tam na nejaky uvolnovani uplne pecou, presne tak jak to bylo v tom prikladu... stejne tak v jakymkoli serveru co jsem se dival na zdrojaky... jen me stve ze tam nekde neco zustane, tak nevim...
printf("$HOME = %s\n", getenv("HOME"));
#define SETUP_FILE ".turnusy/setup.cfg" FILE *fw; fw=fopen(SETUP_FILE, "wb"); if(fw==NULL) { mkdir(".turnusy", 0770); fw=fopen(SETUP_FILE, "wb"); if(fw==NULL) { perror("Chyba"); return -1; } }Jinak díky za pomoc.
access(..., W_OK)
. Ale asi je to věc vkusu.
Tiskni
Sdílej: