Evropská komise (EK) zvažuje, že zařadí komunikační službu WhatsApp americké společnosti Meta mezi velké internetové platformy, které podléhají přísnější regulaci podle unijního nařízení o digitálních službách (DSA). Firmy s více než 45 miliony uživatelů jsou podle DSA považovány za velmi velké on-line platformy (Very Large Online Platforms; VLOP) a podléhají přísnějším pravidlům EU pro internetový obsah. Pravidla po
… více »Tržní hodnota technologické společnosti Alphabet poprvé v historii přesáhla čtyři biliony dolarů (83 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co Apple oznámil, že bude na poli umělé inteligence (AI) spolupracovat s dceřinou firmou Alphabetu, společností Google.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 161 (pdf).
Po delší době vývoje vyšla nativní linuxová verze virtuálního bubeníka MT-PowerDrumKit 2 ve formátu VST3. Mezi testovanými hosty jsou Reaper, Ardour, Bitwig a Carla.
Desktopové prostředí Budgie bylo vydáno ve verzi 10.10. Dokončena byla migrace z X11 na Wayland. Budgie 10 vstupuje do režimu údržby. Vývoj se přesouvá k Budgie 11. Dlouho se řešilo, v čem bude nové Budgie napsáno. Budgie 10 je postaveno nad GTK 3. Přemýšlelo se také nad přepsáním z GTK do EFL. Budgie 11 bude nakonec postaveno nad Qt 6.
OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.
Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
chceš-li rychlý a profesionální prohlížečNo fuj, to mně připomnělo vy-víte-koho. Sám také používám Operu, ale zase bych nikoho nenutil, aby používal to co já. Ať si každý zjistí sám, co je pro něj nejlepší a nenechá se ovlivňovat okolím!
čeština pro verzi 9 pro Linux tam není :(Cestina pro Operu tam je!
, icq,...a furu dalsich drobnosti...
Operu mam sice taky, ale tam sem vypnul historii a mam ji jen na porno
Jestli to je rychlejší a nebo pomalejší nemá příliš význam (v životě proflákám víc času než několik ms při spuštění či čekání na vyrenderování stránky.Za prvé, spuštění těchto prohlížečů (a obvykle ani načtení stránky) netrvá několik milisekund, ale sekund, za druhé rychlost prohlížeče zdaleka neznamená jen rychost spuštění a načtení stránky. Zejména prohlížeče pocházející z Mozilly mají příšerně pomalé, líné, výkon procesoru žeroucí GUI (to založené na XUL) a všechno co s tím souvisí (např. zpracování vstupu z klávesnice - používání klávesnice k procházení mezi odkazy je v Gecku oproti jiným prohlížečům extrémně pomalé), což je věc, která není každému lhostejná. Ono to nestojí jen čas, výkon procesoru (a tím třeba i na notebooku nižší výdrž), ale i nervy. Je prostě nepříjemné vidět, že každá odezva na cokoli má znatelné zpoždění.
glxgears 13355 frames in 5.0 seconds = 2670.822 FPS 13252 frames in 5.0 seconds = 2650.214 FPS
.
Jen jsem prohlásil, že rozdíly v rychlosti jsou zanedbatelné na současných počítačích. A pokud ne, tak je něco shnilého v tom počítači, kde je to pomalé.
Proč se nepochlubíš, na čem to vedle sebe provozuješ?
Já mám FC5, KDE 3.5.4, nVidia GeForce4, 1G RAM, P4 M 1,7GHz a procák mi jede běžně jen na 600MHz
Tiskni
Sdílej: