Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Crux je velmi dobrý, ale přes filozofii odstraňování vešekrých lokalizačních souborů jsem se bohužel nepřenesl.
Relativně malý počet oficiálních balíčků je daň za jinak skvělé vlastnosti tohoto distra. Správu vlastních balíčků řeším tím nejprostším způsobem - strom vlastních SlackBuildů. Pokud se člověk drží jednoho release (cca 1 až 3 roky), tak to nebývá problém, ale current bych na tom jet nechtěl.
1. Se slackware se mi zije skvele
2. Balicky si hlidam a resim sam,k vytvareni pouzivam Chackinstall (v zivote jsem nemel problem), PRAVE PROTO, ZE SI balicky resim SAM, mi PLNE vyhovuje tato distribuce.
Existuji TRI druhy dister:
1. Distra co maji NAPROSTO vsechny balicky (Gentoo,Ubuntu,FreeBSD) - tam neresite nic, nej updatujete a cekate LASKAVE kdy bude update.
2. Distra kde mate polovinu (Fedora. SuSE, atd) - kde mate zprskany balickovaci system + si musite delat vlastni balicky a nezborit ten originalni (vetsinou debilni) system.
3. Distra kde MUZETE UPLNE VSE - Slackware
Tiskni
Sdílej: