Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahojda,
nevite prosim nekdo jak vyznacit prusecik dvou funkci v gnuplotu napriklad puntikem nebo koleckem nebo krizkem?
Souradnice toho pruseciku dopredu neznam.
Diky moc...
Vypocitat souradnice pruseciku neni cil.
Rozvedu tedy na co se presne ptam:
Namaluji gnuplotem funkci F(x), pak namaluji funkci G(x). Na grafu vidim, ze maji prusecik. Parada. Dokonce kdyz najedu mysi na ten prusecik, tak zjistim jakes takes souradnice (alespon docela blizko tomu pruseciku).
Ted prijde problem:
Chci nakreslit a pote vyexportovat (treba .ps nebo .jpg, to uz je putna) obrazek, kde by byl ten prusecik graficky nejak zvyrazneny. Treba cervenym puntikem.
Jak ten puntik nakreslim? (export neni az takovy problem)
gnuplot sam o sobe asi prusecik spocitat neumi. V takovem pripade se moje otazka redukuje na otazku: Jak nakreslim (cerveny) puntik o polomeru R na misto v grafu o souradnicich [X,Y] ?
set pointsize 5
plot 'jmeno_toho_souboru' with points 4
tohle funguje, vznika otazka, jestli je mozne timto zpusobem vyrobit i "kolecko". Tj. pointtype je jenom krizek, ctverecek, ... ale zadne kolecko. Co s tim?
set pointsize 5 plot 'zz.dat' pt 7 notitle, f(x)Když použijete příkaz 'test', tak by Vám to mělo vykreslit všechny možné použitelné typy.
set arrow from 0,140.35 to 1125,140.35 nohead lt 2 set arrow from 1125,140.35 to 1125,0 nohead lt 2
:) jo, to by slo. Nejak uz jsem to spachal. Pokracuji ale v honbe za dokonalosti a tak by me zajimalo to kolecko. Tj. ze sipek (tedy rovnych car) kolecko neposkladam. Takze nova otazka zni: jak vyrobit kolecko, nebo puntik?
Kazdopadne ale vsem zucastnenym dekuji za dosavadni prima tipy :) Diky diky diky.
plot F(x), '< echo "1 2"' pt 7 ps 3 notitle
Tohle nakreslí kolečko na souřadnice [1,2]. Samozřejmě tam nemusí být jen echo a v případě požadavku o naprostou dokonalost se může volat program, který průsečík spočítá a dá na výstup souřadnice oddělené mezerou nebo tabem.
Tiskni
Sdílej: