Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Ahojda,
nevite prosim nekdo jak vyznacit prusecik dvou funkci v gnuplotu napriklad puntikem nebo koleckem nebo krizkem?
Souradnice toho pruseciku dopredu neznam.
Diky moc...
Vypocitat souradnice pruseciku neni cil.
Rozvedu tedy na co se presne ptam:
Namaluji gnuplotem funkci F(x), pak namaluji funkci G(x). Na grafu vidim, ze maji prusecik. Parada. Dokonce kdyz najedu mysi na ten prusecik, tak zjistim jakes takes souradnice (alespon docela blizko tomu pruseciku).
Ted prijde problem:
Chci nakreslit a pote vyexportovat (treba .ps nebo .jpg, to uz je putna) obrazek, kde by byl ten prusecik graficky nejak zvyrazneny. Treba cervenym puntikem.
Jak ten puntik nakreslim? (export neni az takovy problem)
gnuplot sam o sobe asi prusecik spocitat neumi. V takovem pripade se moje otazka redukuje na otazku: Jak nakreslim (cerveny) puntik o polomeru R na misto v grafu o souradnicich [X,Y] ?
set pointsize 5
plot 'jmeno_toho_souboru' with points 4
tohle funguje, vznika otazka, jestli je mozne timto zpusobem vyrobit i "kolecko". Tj. pointtype je jenom krizek, ctverecek, ... ale zadne kolecko. Co s tim?
set pointsize 5 plot 'zz.dat' pt 7 notitle, f(x)Když použijete příkaz 'test', tak by Vám to mělo vykreslit všechny možné použitelné typy.
set arrow from 0,140.35 to 1125,140.35 nohead lt 2 set arrow from 1125,140.35 to 1125,0 nohead lt 2
:) jo, to by slo. Nejak uz jsem to spachal. Pokracuji ale v honbe za dokonalosti a tak by me zajimalo to kolecko. Tj. ze sipek (tedy rovnych car) kolecko neposkladam. Takze nova otazka zni: jak vyrobit kolecko, nebo puntik?
Kazdopadne ale vsem zucastnenym dekuji za dosavadni prima tipy :) Diky diky diky.
plot F(x), '< echo "1 2"' pt 7 ps 3 notitle
Tohle nakreslí kolečko na souřadnice [1,2]. Samozřejmě tam nemusí být jen echo a v případě požadavku o naprostou dokonalost se může volat program, který průsečík spočítá a dá na výstup souřadnice oddělené mezerou nebo tabem.
Tiskni Sdílej: