Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ahojda,
nevite prosim nekdo jak vyznacit prusecik dvou funkci v gnuplotu napriklad puntikem nebo koleckem nebo krizkem?
Souradnice toho pruseciku dopredu neznam.
Diky moc...
Vypocitat souradnice pruseciku neni cil.
Rozvedu tedy na co se presne ptam:
Namaluji gnuplotem funkci F(x), pak namaluji funkci G(x). Na grafu vidim, ze maji prusecik. Parada. Dokonce kdyz najedu mysi na ten prusecik, tak zjistim jakes takes souradnice (alespon docela blizko tomu pruseciku).
Ted prijde problem:
Chci nakreslit a pote vyexportovat (treba .ps nebo .jpg, to uz je putna) obrazek, kde by byl ten prusecik graficky nejak zvyrazneny. Treba cervenym puntikem.
Jak ten puntik nakreslim? (export neni az takovy problem)
gnuplot sam o sobe asi prusecik spocitat neumi. V takovem pripade se moje otazka redukuje na otazku: Jak nakreslim (cerveny) puntik o polomeru R na misto v grafu o souradnicich [X,Y] ?
set pointsize 5
plot 'jmeno_toho_souboru' with points 4
tohle funguje, vznika otazka, jestli je mozne timto zpusobem vyrobit i "kolecko". Tj. pointtype je jenom krizek, ctverecek, ... ale zadne kolecko. Co s tim?
set pointsize 5 plot 'zz.dat' pt 7 notitle, f(x)Když použijete příkaz 'test', tak by Vám to mělo vykreslit všechny možné použitelné typy.
set arrow from 0,140.35 to 1125,140.35 nohead lt 2 set arrow from 1125,140.35 to 1125,0 nohead lt 2
:) jo, to by slo. Nejak uz jsem to spachal. Pokracuji ale v honbe za dokonalosti a tak by me zajimalo to kolecko. Tj. ze sipek (tedy rovnych car) kolecko neposkladam. Takze nova otazka zni: jak vyrobit kolecko, nebo puntik?
Kazdopadne ale vsem zucastnenym dekuji za dosavadni prima tipy :) Diky diky diky.
plot F(x), '< echo "1 2"' pt 7 ps 3 notitle
Tohle nakreslí kolečko na souřadnice [1,2]. Samozřejmě tam nemusí být jen echo a v případě požadavku o naprostou dokonalost se může volat program, který průsečík spočítá a dá na výstup souřadnice oddělené mezerou nebo tabem.
Tiskni
Sdílej: