abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 142 (pdf) a HackSpace 79 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Nová verze

    Qtractor (Wikipedie) dospěl do verze 1.0.0. Jedná se o Audio/MIDI vícestopý sekvencer.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Byl vydán svobodný kancelářský balík OnlyOffice Docs 8.1. Vedle četných oprav přináší několik funkcí včetně podpory editace textu v PDF a vytváření formulářů v PDF.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 11
    včera 12:33 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg, autor nástroje curl, z databáze SteamDB zjistil, že aktuálně 22 734 her na Steamu používá curl.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 19:55 | IT novinky

    Společnost Anthropic vydala Claude 3.5 Sonnet, tj. novou verzi své umělé inteligence Claude (Wikipedie). Videoukázky na YouTube. S Claude 3, stejně jak s GPT-3.5, Llama 3 a Mixtral, si lze pokecat bez přihlašování na DuckDuckGo AI Chat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 16:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.8 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 126. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube. Vypíchnuta jsou vylepšení v integrovaném poštovním klientu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 12:11 | Zajímavý článek

    Příspěvek Aukce domén – měsíc po spuštění na blogu CZ.NIC shrnuje první měsíc provozu Aukce domén .CZ. Aukcemi prošlo celkem 18 174 domén, z toho na 742 z nich byl učiněn alespoň 1 příhoz. Nejdražší aukcí byla na doménu virtualnisidlo.cz s cenou 95 001 Kč, která však nebyla včas uhrazena. Nejdražší aukcí, která byla vydražena i zaplacena je praguecityline.cz s cenovkou 55 600 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    20.6. 11:11 | IT novinky

    Před 40 lety, 19. června 1984, Bob Scheifler představil první verzi okenního systému X (X Window System). Vycházela z okenního systému W (W Window System).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    20.6. 11:00 | Nová verze

    Desktopové prostředí MATE bylo vydáno ve verzi 1.28. V gitových repozitářích je sice už od února, ale oznámení vydání se na webu objevilo s několikaměsíčním zpožděním (únorové datum zveřejnění je nepravdivé). Jde o první velké vydání od roku 2021. Uživatelsky nejvýznamnější pokrok je v podpoře Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    29.1.2003 13:37 Pavel Okinowski
    Rozbalit Rozbalit vše tričko
    Jsem velkej fanda Linuxu ale to triko je bezduchej pasquil. Cožpak nemá Linux skvělé logo s Tuxíkem? Kdo tohle vymyslel, moc nemyslel a myslím, že to moc velkou díru do světa neudělá. Kdybych Linux neznal, podle trika bych si myslel - bože, co je to za blbost.
    29.1.2003 14:22 Pavol Dovicovic | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše tričko
    Suhlasim s Mr. Okinowskim, to tricko sa nemoze ani zdaleka porovnavat s tym predchadzajucim. Chcelo by to naozaj nieco s peknym zltuckym Tuxikom ... :))
    29.1.2003 23:43 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše tričko
    Linuxových triček s tučňákem jako hlavním motivem existují spousty, a předpokládám, že už jich i pár máte. ABC Linuxu != Tux, a tričko je tričkem abíčka, ne Tuxe. Nevidím důvod, proč by Tux měl být hlavním motivem každého linuxového trička.
    29.1.2003 15:11 butrus
    Rozbalit Rozbalit vše tričko
    Nakej kretenskej obrazek blbyho ptaka je paskvil.
    29.1.2003 14:00 Jiri Horak
    Rozbalit Rozbalit vše Tricko
    Me se tricko zda povedene.Pokud bude vpredu tucnak ABC Linuxu (logo),je to idealni.
    29.1.2003 14:08 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Tricko
    diky. tricko bude vpredu stejne jako loni, tedy s malým decentním tučňákem (přesněji naším logem). po vyjití jádra 2.6.0 uděláme reedici původního návrhu s novými údaji.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    29.1.2003 17:40 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Tricko
    Leosi, zkuste jeste poeditovat toho tucnaka tak, aby vypadal dobre nejen na monitoru, ale i na triku - jde mi hlavne o tlapky a zobak - tricko si koupim tak jako tak, ale ten tucnak vypada drobet placate. Neslo by pridat trosku stinovani? Stejne se tiskne bilou na tmavy podklad, tak proc nepouzit "antialiasing"? Ty jednobarevny plochy jsou moc placaty, zatimco tucnak ma bejt baculatej. Troska bile na zobak a hlavu,troska cerne na tlapky a bricho. Nejsem grafik, ale pred casem jsem delal u vysivaci firmy a vim, ze kdyz si s predlohou trosku pohrajes a nechas to *predem vyvzorkovat* na kousek hadriku, muzou se udelat divy. Na rastry bohate staci sachovnice. (1 az 3 odstiny max.)
    30.1.2003 07:54 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Tricko
    hmm, diky za pripominku. ja myslel, ze ten predek je OK, nikdo si totiz pred tebou nestezoval. ted uz to asi necham tak, nebo to nikdy nedokoncim. ale pred dalsi varkou jej necham upravit. problem ale je, ze se musi pouzit aktualni barvy. kazda barva navic by totiz zvedla cenu tricka ..
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    29.1.2003 18:12 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Česky/anglicky
    Sice bych preferoval, kdyby byla záda celá česky (vč. překladu Linusova výroku), ale je to takhle aspoň lepší než mix.
    29.1.2003 18:16 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Druhý řádek
    A ještě typografická poznámka. Ten druhý řádek mi přijde moc dlouhý. Nevím, jak to bude vypadat na tričku, ale na monitoru to vypadá divně. Co takhle zkusit zlomit ,,for 386(486) AT clones`` na třetí řádek?
    30.1.2003 07:56 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Druhý řádek
    s tim radkem jsem si jiz trochu hral a toto je prozatim nejlepsi varianta. no, dam tomu dnes jeste jednu sanci ..
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    29.1.2003 20:02 Aloner | skóre: 24 | blog: Aloner | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Česky/anglicky
    Me by se spis libilo, kdyby ten Linusuv text vypadal takto:

    "I'm doing a (free) operating system (just a hobby, won't be big and professional like gnu) for 386(486) AT clones"

    (text zarovnan doleva)

    Linus Torvalds, 25 Aug 91
    (podpis zarovnat doprava)
    ...a pod tim tim uz "vypisy jadra"...
    29.1.2003 21:00 pawlik
    Rozbalit Rozbalit vše Česky/anglicky
    Neco jako 'kernel panic'? :)
    29.1.2003 21:49 Honza
    Rozbalit Rozbalit vše Česky/anglicky
    No já bych to preferoval v angličtině, vypadá to a zní mnohem líp, kromě toho, kdo rozumí počítačům (a linuxu) a nerozumí angličtině. :-)
    29.1.2003 23:37 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Česky/anglicky
    To je podle mne omyl. V angličitně nic nezní nebo nevypadá líp (skoro nic, nebavíme se tady o takových věcech jako obtížná přeložitelnost některých básní apod.). Angličtinou pouze uděláte dojem na burany. Čtenáři ABC Linuxu doufám nepatří mezi lidi, kteří budou nosit cokoli, hlavně když je na tom anglický nápis. Jako jediný rozumný argument mi připadá, že by někdo chtěl tričko nosit i v mezinárodním prostředí.
    30.1.2003 00:58 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Česky/anglicky
    Jako rozumny argument mi pripada, ze to je v originale ;-). Potom k tomu michat cestinu uz IMHO vypada blbe.
    30.1.2003 09:23 Michal 'Mišú' Úradník | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Česky/anglicky
    Cestina je super :) Ale niektore lokalizacie vo mne vzubdzuju usmev :) Takze myslim ze lepsie je ked to bude v originali :) Take "AT klony" by zneli dost divne :)
    29.1.2003 23:03 shamot
    Rozbalit Rozbalit vše kernel rulez
    me se to tak libi s tim kernelem ;) pekny...
    theo avatar 29.1.2003 23:45 theo | skóre: 15 | Rožnov ... hádej který?
    Rozbalit Rozbalit vše cena, matros, jak dal...
    no neni to nejhorsi. sice nevim jestli si ho koupim, ale mozna ze jo. jestli bude zas stat kolem dvou stovaku a dostanu ho u marecka jako minule, tak bych o tom uvazoval. btw doufam, ze bude ze stejneho matrose jako minule -- myslim, ze je to jeden z nejlepsich matrosu na tricka -- docela teply (jsem zimomrivy clovek) a tlusty. mam rad kdyz taky treba citim, ze na sobe neco mam :) Jako pristi napad na design navrhuju zdrojak jadra... nebo jeste lepsi -- binarku jadra :)
    Sine ira et studio
    30.1.2003 07:57 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše cena, matros, jak dal...
    objednal jsem uplne stejne tricko jako minule. Pan Marecek si jiz predobjednal 50 kousku, takze pokud si pospisis, urcite jej u nej dostanes :-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    30.1.2003 04:48 kowalski
    Rozbalit Rozbalit vše libi:)
    zdravim me se novy navrh velice zamlouva je to originalni...:) a presne jak uz to rekl nekdo prede mnou - nemusi bejt vsude tucnak...
    30.1.2003 08:03 karel
    Rozbalit Rozbalit vše příště
    Příští rok by na zadní straně mohl být hex dump MBR s LILO. Je to výtvarné a to 55 AA na konci je i dost srozumitelné
    Jiří Svoboda avatar 30.1.2003 10:41 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše příště
    Tak se priznam, ja jsem asi mimo. Co je tam to '0000 aa55'? Nebo to je jako 'aau'? :-)
    Jiří Svoboda avatar 30.1.2003 10:45 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše příště
    Jeee, ted mi doslo, neni to nahodou 'aass'? Ale to tam pak prebejva jedno 'a'.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.