Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
z toho, co pisete, zcela jasne vyplyva, ze naprosto urcite _nemate_ stazene vsechny kodeky. ffdivx dekoder je soucasti 'libavcodec' od ffmpeg a je-li nainstalovany, tak ho myslim mplayer pouziva jako default... nainstalujte si tedy 'libavcodec' - divx4linux pravdepodobne vubec nebudete nepotrebovat.
vase filmy mohou byt komprimovane pomoci mnoha ruznych dostupnych kodeku... tim, ze uvedete nazev filmu tedy vubec zadnou informaci nesdelujete...
pokud mplayer kompilujete ze zdrojaku, tak mate v debianu dve moznosti: bezna kompilace a instalace (./configure, make && make install) nebo automaticke vytvoreni .deb balicku a jeho instalace pomoci 'dpkg'. je to vlastne jedno, ale pokud chcete mit vsechen software zaclenen do 'apt' databaze, pouzijte druhou moznost. instrukce najdete prave ve zminovanem adr. /Debian.
jestli je obraz do zelena, tak ma prehnanou luminanci nebo ?chromu? takze hledat nastaveni postprocesingu kodeku a nebo jeste obecnyho postprocess filtru v mplayeru.
jestli je pouze zelena obrazovka a zadny obraz neni znatelny, tak se koukni do FAQ k mplayer. hledej "green" a nauc se anglicky ;)
Tiskni
Sdílej: