abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    25.7. 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    25.7. 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.7. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (26%)
     (6%)
     (4%)
     (4%)
     (1%)
     (3%)
     (26%)
    Celkem 140 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 20:08
    Rozcestník

    Dotaz: KDE a diakritika na FAT32

    7.3.2007 12:43 Michal
    KDE a diakritika na FAT32
    Přečteno: 178×
    Zdravím, při nastavování KDE jsem udělal nějakou drobnou chybu a od té doby má Konqueror a ostatní aplikace s ním související problém zobrazovat html soubory na disku s FAT32. Špatně totiž interpretuje názvy adresářů s diakritikou (např. adresář stránky považuje za str/a s ocáskem/anky)a tudíž jsou nefunkční odkazy a špatné linky na css soubory. Oddíl mám přimountovaný pod utf8 a procházení skrze adresáře a zobrazování jejich správných názvů ve správci souborů je bez problémů. Problém se projeví právě až při otevření nějakého html v cestě s diakritikou. Zkoušel jsem přimountovat oddíl i pod cp1250, ale názvy adresářů byly plné zástupných znaků a problém samozřejmě trval. Nevíte někdo co s tím?

    Odpovědi

    7.3.2007 17:42 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE a diakritika na FAT32
    Oddíl mám přimountovaný pod utf8 a procházení skrze adresáře a zobrazování jejich správných názvů ve správci souborů je bez problémů.
    Správcem souborů myslíš jiný program než konq (a konq je zobrazuje všude špatně)? Koukni na nastavení LOCALE pro ten správce souborů a konqueror.

    file manager v konqueroru zobrazí dobře diakritiku, ale nefungujou jen odkazy v html? Není to problém s použítím zpětných lomítek místo normálních?
    9.3.2007 17:00 Tarzan2 | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE a diakritika na FAT32
    Ne, ne, správcem souborů myslím Konqueror. Názvy souborů s diakritikou windows na FAT 32 zobrazuje správně, ale problém nastává, když chci otevřít nějaký html soubor v adresáři, kde je cesta s win-diakritikou. Pak mi to hází nesmyslné znaky a html soubor se zobrazí špatně (pokud je závislý na externím css)a nefungují v něm odkazy. Konqueror hlásí, že soubor /mnt/.../Strąanky/neco.html neexistuje (samozřejmě, protože cesta je /mnt/.../Stránky/neco.html). Štve mě to z toho důvodů, že na tvorbu webu používám Quantu a tak nemám vizuelní kontrolu. Nastavení Konqueroru jsem procházel, ale na nic chybného jsem nepřišel. Proto jsem zadal dotaz, samozřejmě můžu smazat konfiguraci KDE, ale je to aspoň hodina práce navíc...
    9.3.2007 17:50 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE a diakritika na FAT32
    Pokud jsem to pochopil správně tak adresáře se vám zobrazují pod linuxem správně, tj i pod linuxem v MC vidíš adresář /mnt/.../Stránky/neco.html ale pokud otevřeš soubor neco.html tak ten zahlásí že nenalezl soubor /mnt/.../Strąanky/neco.html ?

    Tak potom je problém v tom že v tom html dokumentu používáš špatnou znakovou sadu a samozřejmě pokud je dokument psán pod windows kodováním tak jsou ve vnitř znaky v té znakové stránce a pokud soubor otevřeš v jiném kodování iso8859-2 tak samozřejmě potom máš ze znaku á znak ą a samozřejmě taková cesta tam neexistuje.

    Jednoduché řešení vykašli se na kodování stránek a používej všude unicode a bude po problému + i http server nastav na unicode a bude pokoj.
    12.3.2007 11:44 Tarzan2 | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KDE a diakritika na FAT32
    Díky za nakopnutí, byla to opravdu tato blbost. Při otevření html souboru s jiným kódováním se Konqueror přepnul do dané znakové sady (v mém případě iso CE)a pak samozřejmě nefungovaly relativní odkazy, které systém vidí pod utf-8. Zajímavé je, že Opera ani Firefox neměly takový problém, asi je to zanořením Konqueroru do KDE.

    Řešení jsou teda dvě. Buďto převést celý web do unicode nebo nastavit jako výchozí aplikaci pro html jiný prohlížeč. (Případně ještě nepoužívat diakritiku v adresářích na FAT32, ale k tomu mám zatím daleko, přece jen se cítím jako Čech :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.