Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
ja zformatoval v linuxu FAT32, jakze se to ma vratit, abych vycetl "znicena" data?
diky
>>Za 4000 mi to asi nestoji, nevim sice zatim uplne presne, o co ze jsem to prisel, ale zas az takovy problem to vsechno znovu opatrit snad nebude.
>>Nejspis si udelam zivnostak a budu obnovovat softwarove znicena data z disku - 1000 za obnovu zformatovaneho oddilu? Na par kliku v testdisku docela slusna cena.
Asi pred rokem jsem mel podobny problem. Disk jsem normalne otevrel a nakonec se mi podarilo zachranit 90% dat. Nebyly nikterak dulezite (postahovane veci z internetu), takze jsem si to riskl. Jinak jednou jsem vyuzil sluzeb data recovery firmy a za 250GB disk (tez klepal, cili mechanicka vada) jsem zaplatil 9k :O ... Zahranili vsechno.
Jo, abych nezapomel, kdyz jsem ho rozdelaval, tak jsem plotny prehodil do druheho (funkcniho) disku (Odhodlani jsem nabyl po precteni jisteho cisla CHIPu, tam byl popsany navod). Cili pokud disk nejede a nemate stejny typ jeste jeden, tak pochybuju o uspechu.
Ano, taky jsem takto zachranil data, viz vyse Bylo tam ovsem vice ploten (uz si nepamatuju kolik, ale dve urcite) a oboustranne ... prehozeni ploten mi trvalo vice nez 2h.
Pokial zozenies identicky funkcny disk a hodnota dat na odidenom disku je nizsia ako hodnota funkcneho disku, surovo ho rozober a prehod platne do funkcneho disku, robil som to 3x a vzdy som data zachranil.
Ano, aj ja sa prihovaram za toto. Mne tiez tak miestami cvaka disk (SMART v BIOSe vtedy zacne hlasit chybu), aspon u mna je to zlym kontaktom niektoreho z kablov.
Tiskni
Sdílej: