Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
ja zformatoval v linuxu FAT32, jakze se to ma vratit, abych vycetl "znicena" data?
diky
>>Za 4000 mi to asi nestoji, nevim sice zatim uplne presne, o co ze jsem to prisel, ale zas az takovy problem to vsechno znovu opatrit snad nebude.
>>Nejspis si udelam zivnostak a budu obnovovat softwarove znicena data z disku - 1000 za obnovu zformatovaneho oddilu? Na par kliku v testdisku docela slusna cena.
Asi pred rokem jsem mel podobny problem. Disk jsem normalne otevrel a nakonec se mi podarilo zachranit 90% dat. Nebyly nikterak dulezite (postahovane veci z internetu), takze jsem si to riskl. Jinak jednou jsem vyuzil sluzeb data recovery firmy a za 250GB disk (tez klepal, cili mechanicka vada) jsem zaplatil 9k :O ... Zahranili vsechno.
Jo, abych nezapomel, kdyz jsem ho rozdelaval, tak jsem plotny prehodil do druheho (funkcniho) disku (Odhodlani jsem nabyl po precteni jisteho cisla CHIPu, tam byl popsany navod). Cili pokud disk nejede a nemate stejny typ jeste jeden, tak pochybuju o uspechu.
Ano, taky jsem takto zachranil data, viz vyse Bylo tam ovsem vice ploten (uz si nepamatuju kolik, ale dve urcite) a oboustranne ... prehozeni ploten mi trvalo vice nez 2h.
Pokial zozenies identicky funkcny disk a hodnota dat na odidenom disku je nizsia ako hodnota funkcneho disku, surovo ho rozober a prehod platne do funkcneho disku, robil som to 3x a vzdy som data zachranil.
Ano, aj ja sa prihovaram za toto. Mne tiez tak miestami cvaka disk (SMART v BIOSe vtedy zacne hlasit chybu), aspon u mna je to zlym kontaktom niektoreho z kablov.
Tiskni Sdílej: