Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
ja zformatoval v linuxu FAT32, jakze se to ma vratit, abych vycetl "znicena" data?
diky
>>Za 4000 mi to asi nestoji, nevim sice zatim uplne presne, o co ze jsem to prisel, ale zas az takovy problem to vsechno znovu opatrit snad nebude.
>>Nejspis si udelam zivnostak a budu obnovovat softwarove znicena data z disku - 1000 za obnovu zformatovaneho oddilu? Na par kliku v testdisku docela slusna cena.
Asi pred rokem jsem mel podobny problem. Disk jsem normalne otevrel a nakonec se mi podarilo zachranit 90% dat. Nebyly nikterak dulezite (postahovane veci z internetu), takze jsem si to riskl. Jinak jednou jsem vyuzil sluzeb data recovery firmy a za 250GB disk (tez klepal, cili mechanicka vada) jsem zaplatil 9k :O ... Zahranili vsechno.
Jo, abych nezapomel, kdyz jsem ho rozdelaval, tak jsem plotny prehodil do druheho (funkcniho) disku (Odhodlani jsem nabyl po precteni jisteho cisla CHIPu, tam byl popsany navod). Cili pokud disk nejede a nemate stejny typ jeste jeden, tak pochybuju o uspechu.
Ano, taky jsem takto zachranil data, viz vyse Bylo tam ovsem vice ploten (uz si nepamatuju kolik, ale dve urcite) a oboustranne ... prehozeni ploten mi trvalo vice nez 2h.
Pokial zozenies identicky funkcny disk a hodnota dat na odidenom disku je nizsia ako hodnota funkcneho disku, surovo ho rozober a prehod platne do funkcneho disku, robil som to 3x a vzdy som data zachranil.
Ano, aj ja sa prihovaram za toto. Mne tiez tak miestami cvaka disk (SMART v BIOSe vtedy zacne hlasit chybu), aspon u mna je to zlym kontaktom niektoreho z kablov.
Tiskni
Sdílej: