Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Při instalaci jsem postupoval podle HOWTO na http://gentoo-wiki.com/Beryl a tady http://gentoo-wiki.com/HOWTO_nVidia_GL_Desktop_Effects. Tipuji, že xorg.conf mám nastavený správně a i jsem v něm vyzkoušel neuspěšně zkombinovat všechny možné i nemožné options, co jsem kde vygooglil. Pak ještě výpis příkazu beryl přesměrovaný do souboru:
************************************************************** * Beryl system compatiblity check * ************************************************************** Detected xserver : NVIDIA Checking Display :0.0 ... Checking for XComposite extension : passed (v0.3) Checking for XDamage extension : passed Checking for RandR extension : passed Checking for XSync extension : passed Checking Screen 0 ... Checking for GLX_SGIX_fbconfig : passed Checking for GLX_EXT_texture_from_pixmap : passed Checking for non power of two texture support : passed Checking maximum texture size : passed (2046x2046) Reloading options
Když to ale pustím v konzoli mimo Xka (samozřejmě s proměnnou DISPLAY=":0.0"), tak to do souboru vypíše to samé, ale ještě to hodí fůru errorů o vykreslování či co(ale to už se vypíše jen na konzoli). Co se týče Xorg.0.log tak tam jsem žádné errory nenašel. Ještě dodám, že 3D akcelerace normálně funguje(3D hry běhají, glxgears dává 1100FPS), akorát glxinfo|grep direct výpíše "direct rendering: No", což nevím jestli je dobré. Moje konfigurace:
Dokázal by mi někdo poradit nebo alespon nakopnout správným směrem?
glxinfo
je logický -- opengl grafika nejde na grafiku přímo, ale přes Beryl. Co se týče té nepřítomnosti deirect renderingu, tak to je opravdu zvláštní.Není to zvláštní. Zvláštní by to bylo s vypnutým XGL i AIGLX. Schválně si zkuste rozebrat zkratku AIGLX, co vlastně znamená. (Nvidií AIGLX funguje na stejném principu jako to vestavěné v X.)
Option "AllowGLXWithComposite" "True"
Option "AddARGBGLXVisuals" "True"
? Me tohle pomohlo. Taky gentoo a taky beryl.
Tiskni
Sdílej: