NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Dobrý den,
po startu systému se vždy rozhodí čas v diskuzi se to už objevilo, ale bez řešení. Nechci používat synchronizaci času přes ntp jelikož ne vždy mám přístupk síti.
SPRÁVNÝ ČAS = 20:00 UTC = 14:00 LOCAL = 15:00hwclock nefunguje:
# hwclock --hctosys
select() to /dev/rtc to wait for clock tick timed out
# cat /etc/timezone
Europe/Prague
distribuce Debian Etchhwclock --directisa --show
?
--directisa
do souboru /etc/init.d/hwclock.sh
(k proměnné HWCLOCKPARS=
).
Když jsem linuxu nastavil datum, byla při vypínání vidět hláška:
saving system clock
Což ale nebyla pravda viz. bios, kde se čas nezměnil.
Nakonec jsem to sice nevyřešil, ale pěkně obešel a nastavil to ve WinXP.
Teď mám ještě malej problemek jelikož:
Linux UTC čas WinXP lokalni časTakže mi tam hapruje 1 hodina, nejde to nějak sladit?
--hctosys Set the System Time from the Hardware Clock. Also set the kernel's timezone value to the local timezone as indicated by the TZ environment variable and/or /usr/share/zoneinfo, as tzset(3) would interpret them. The obsolete tz_dsttime field of the kernel's timezone value is set to DST_NONE. (For details on what this field used to mean, see settimeofday(2).) This is a good option to use in one of the system startup scripts. --systohc Set the Hardware Clock to the current System Time.Prostě toto musí fungovat jinak budete mít pořád problém. A jak toto bude fungovat a budete mít v linuxu nastaven lokální čas tak smažte /etc/adjtime v tom je napsáno jak se rozchází HW a OS hodiny.
Tiskni
Sdílej: