Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Povolení přístupu pro skupinu:
valid users = @skupina
Pro vynucení vlastnictví souborů skupinou použij:
force group = skupina
force user =
nemam psat nic? a co prava pro slozku a soubory?
force group
jsem se před pár lety docela spálil a nemohl jsem přijít na to, že právě on stojí za problémem. Jinak různé skupinové přístupy sám využívám, popsal jsem si to kdysi na svých stránkách. Sice už ta konfigurace není správně „in“, protože nevyužívám moderní věci, jako LDAP, ale je funkční.
[disk_g] comment = Zakovska nastenka path = /var/spool/samba/disk_g create mask = 0666 directory mask = 0777 write list = @admins @studenti @ucitele valid users=@admins @studenti @ucitele browseable = yes read only=no case sensitive = yes
/home/
a browseable = no
? A musim ji vytvorit nebo si ji Samba vytvori sama (kdyz ji vytvorim ja, tak porad nevim, jakyho ji mam dat uzivatele). diky
[test] comment = test path = /home/test create mask = 0666 directory mask = 0777 write list = @users #mohou zapisovat vsichni ze skupiny users valid users=@users #pristup pro vsechny ve skupine users browseable = yes #kdyz dam no, uvidi ho jen prihlaseni ze sk. users? read only = no case sensitive = yestak a ted vytvorim adresar
/home/test s pravy 0777 ?root?:users
.
A do slozky se z Win nedostanu, budto mam nekonecny presypaci hodiny nebo pristup odmitnut. Co tam delam teda spatne?
\\server
, vyskoci na me prihlasovaci okno: napisu Franta/heslo a ukaze se mi slozka Franta
a public
. Stejne tak Pepovi se ukaze slozka Pepa
a public
. Do public
se dostanou oba a kazdy, kdo se zaloguje. Proto je public. Ale ja chci slozku, kam se dostanou jen uzivatele urcite skupiny...a to mi nejak nejde... PS: diky za radu s tim klikadlem, ale radsi si to napisu sam (teda kdyz budu vedet jak:), nez se pak jeste slozite prohrabavat tim, co kde vytvorilo nejaky klikadlo:)
Tiskni
Sdílej: