Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
LC_ALL=cs_CZ.ISO8859-2 xterm -fn '-*-fixed-medium-*-*-*-20-*-*-*-*-*-iso8859-2'
)? Neobdržíte nějakou chybovou hlášku?
cat
vypište obsah testovacího souboru, o kterém bezpečně víte, že obsahuje vámi požadovaná písmena ve správné znakové sadě.
Teprve až toto vyřešíte, pusttě se do mc.
Ještě poznámka k xtermu: může být přeložen s různými volbami a spouštěn s různými parametry majícími vliv na chování v unicodu. Kromě toho také může automaticky spouštět luit, což je nástroj, podobný screenu, který převádí znaky poslané do/z terminálu z jedné sady do jiné.
xfontsel -sampleUCS '├'
a v menu si vyberte font *-iso10646-*. Pokud vyberete rodinu „fixed“, uvidíte znak. Pokud „courier“, uvidíte možná jako já tečkovaný čtvereček značící, že daný glyph ve zvoleném fontu chybí.
Tiskni
Sdílej: