abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 19:11 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 12:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 04:11 | IT novinky

    Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 02:55 | IT novinky

    Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.8. 01:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.8. 16:00 | Pozvánky

    V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »

    lkocman | Komentářů: 0
    19.8. 14:11 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    19.8. 05:55 | IT novinky

    Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2457 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Dotaz: jak zjistim zdrojový kód stránky

    27.3.2008 17:59 HoráCZ | skóre: 1
    jak zjistim zdrojový kód stránky
    Přečteno: 3852×
    Dobrý den, ve škole jsme dostali úkol aby jsme vytvořili tabulku v JavaScriptu. Dostali sme i názornou ukázku jak to má vypadat. Potřeboval bych poradit jak z tý stránky vytáhnout ten zdroják aby byl takovej jak se normálně píše např. v PSPadu. Určitě na to existuje nějakej program v linuxu (Ubuntu), že jo??

    Odpovědi

    27.3.2008 18:02 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky
    Otevřeš si příslušný web a Opera: pravé myšítko -> Zobrazit zdrojový kód, Firefox: pravé myšítko -> Zobrazit zdrojový kód stránky, Konqueror: pravé myšítko -> Zobrazit zdroj dokumentu. Potom si to uložíš a otevřeš libovolným editorem (např. Gedit, KWrite, Kate, ...)
    27.3.2008 18:12 HoráCZ | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky
    Já to chápu tak že si mě asi nepochopil :) . Já potřebuju si ten zdoják uložit ale tak, aby učitel nezjistil že je to stáhnutý z netu. musí tam být ty příkazy < tr > a < td > atd. Dyžtak se nezlob jestli si to myslel dobře a já to špatně pochopil.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 27.3.2008 18:41 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky
    To musíš upravit ručně. Žádná funkce "aby to vypadalo jako ode mě" není.
    27.3.2008 18:46 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky
    Eh To máš asi problém tagy <tr> a <td> jsou html a tys mluvil o javascriptu. Vůbec teda netuším co chceš udělat a s čím.

    Možná je ten javascript v externím souboru, potom najdeš jeho definici ve zdrojovym kódu a vezmeš cestu k tomu souboru a dáš to do prohlížeče, tím si zobrazíš jeho obsah. Víc ti neřeknu a najdi si to na jakpsatweb a podobnejch portálech :-)

    Přeju příjemnou zábavu.
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    stativ avatar 27.3.2008 19:13 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky
    Jestli jsem to pochopil správně, tak se ta tabulka má generovat pomocí JS. Jinak řečeno ta tabulka (prostě veškeré HTML) není vidět přes zdroják stránky, protože tam je javascript (a takový zřejmě máte udělat) který ten kód vygeneruje.

    Vygenerované html lze zobrazit třeba pomocí Web Developer Toolbar rozšíření pro Firefox (View Source -> View Generated Source).
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    27.3.2008 19:00 Vojtěch Horký | skóre: 39 | blog: Vojtův zápisník | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky

    Jestli je ten HTML kód vytvářený až JavaScriptem, tak ho ve zdrojáku pochopitelně nenajdeš, protože tyhle elementy se vytvoří jen v paměti. Ale určitě ho můžeš procházet pomocí DOM inspektoru ve Firefoxu -- třeba by to z něj šlo nějak vytáhnout.

    Pokud je to skutečně tabulku (tj. bez slučovaných buněk), tak bude možná nejjednodušší copy-paste a prohnat nějakým filtrem (třeba sedem).

    Doufám, že jsem otázku správně pochopil.

    I am always ready to learn although I do not always like to be taught. (W. Churchill)
    27.3.2008 19:15 HoráCZ | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky
    tak to budu muset udělat ručně, nedá se nic dělat :D Ale dík že ste mi částečně pomohli
    kotatko avatar 28.3.2008 18:36 kotatko | skóre: 10 | blog: mafyblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: jak zjistim zdrojový kód stránky
    Ahoj Horáci,
    spatne jsi polozil dotaz. Hele...ja ti poradim. Otevri tu stranku, ve firefoxu dej "ulozit stranku jako" - uloz si to na disk a pak to otevri v nejakem editoru, treba PSPad :)
    A pro ostatni... Horac se spatne zeptal. Slo o to, ze kantor na ten zdrojak pouzil nejake sifrovani, takze misto zdrojaku to napsalo to, co chtel. Ale sifra nic moc ;)
    Můj blog ČAV is only right for HAM.První český cubesat. mafy@njs.netlab.cz | soom.cz | PAST |

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.