Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Intel Pentium II, 400MHz 128MB RAM ATI 3D RAGE PRO AGP 2x (8MB)Díky za rady, Geralt
Xfce určitě ano, větší velikost RAM by to mohla dost zlepšit, uživatelský pocit. Případně rychlý disk, tedy aspoň 7200RPM/100MHz ATA.
(Máme s kolegou snad stejný notebook, on má jen 512 RAM, já 3x tolik, on tam má radši Xfce, mně ta paměť dost zvětšuje odezvy skrze cache (možná mam DDR2 a on DDR, to si nejsem jist))
1) FAQ
2) jaký desktop manager, to záleží na tom, co chcete provozovat za aplikace. Nasazení něčeho lehkého může být i kontraproduktivní. Na tomto železe s (velmi) odřenýma ušima pojede i KDE (samozřejmě 3.5.x, ne 4.0.x) za předpokladu, že budete používat kde-only aplikace. Jinými slovy, KDE+Konqueror+KMail+KOffice je šetrnější, než kterýkoliv lehký okenní správce+Firefox+Thunderbird+OpenOffice.org
Chcete-li na tom pracovat, dejte tam Windows 98. Chcete-li si na tom hrát s linuxem, dejte tam libovolnou distribuci co tam půjde nainstalovat.
To záleží, stejně jako u jakéhokoliv jiného systému, především na tom, kdo a jak jej používá. Samy od sebe se nezavirujou ani Windows 98. Nesmíte ale samozřejmě používat IE 5.0... (když na linuxu budete používat 8 let starej prohlížeč taky vám systém "rozložim na kousky")
Žurnálovací filesystem?! A jak ten vám zvýší efektivitu práce?! A co se týče "primitivního" window manageru - je velká spousta lidí, co pracuje pouze s jedním programem, například textovým editorem. A k tomu je i "primitivní" window manager zcela dostačující...
Tiskni
Sdílej: