abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:33 | Nová verze

    Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.3. Představení novinek také na YouTube. Bun je naprogramován v programovacím jazyce Zig.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:22 | IT novinky

    V Lucemburku byly oznámeny výsledky posledního kola výzev na evropské továrny pro umělou inteligenci neboli AI Factories. Mezi úspěšné žadatele patří i Česká republika, potažmo konsorcium šesti partnerů vedené VŠB – Technickou univerzitou Ostrava. V rámci Czech AI Factory (CZAI), jak se česká AI továrna jmenuje, bude pořízen velmi výkonný superpočítač pro AI výpočty a vznikne balíček služeb poskytovaný odborníky konsorcia. Obojí bude sloužit malým a středním podnikům, průmyslu i institucím veřejného a výzkumného sektoru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 01:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.105 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.105 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.10. 15:33 | Komunita

    Ve Firefoxu bude lepší správa profilů (oddělené nastavení domovské stránky, nastavení lišt, instalace rozšíření, uložení hesla, přidání záložky atd.). Nový grafický správce profilů bude postupně zaváděn od 14.října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.10. 12:44 | Nová verze

    Canonical vydal (email) Ubuntu 25.10 Questing Quokka. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do července 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.10. 12:22 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzi 1.5.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.10. 01:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.12.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.10. 15:11 | Bezpečnostní upozornění

    V Redisu byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická zranitelnost CVE-2025-49844 s CVSS 10.0 (RCE, vzdálené spouštění kódu).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    8.10. 14:00 | IT novinky

    Ministr a vicepremiér pro digitalizaci Marian Jurečka dnes oznámil, že přijme rezignaci ředitele Digitální a informační agentury Martina Mesršmída, a to k 23. říjnu 2025. Mesršmíd nabídl svou funkci během minulého víkendu, kdy se DIA potýkala s problémy eDokladů, které některým občanům znepříjemnily využití možnosti prokázat se digitální občankou u volebních komisí při volbách do Poslanecké sněmovny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.10. 12:33 | Zajímavý software

    Společnost Meta představila OpenZL. Jedná se o open source framework pro kompresi dat s ohledem na jejich formát. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (46%)
     (16%)
     (17%)
     (21%)
     (16%)
     (17%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 206 hlasů
     Komentářů: 13, poslední 8.10. 07:41
    Rozcestník

    Dotaz: VDR, DVB-T a dva mltiplexy

    5.6.2008 22:42 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    Přečteno: 1233×
    Přeji hezký den!

    Sleduju a nahrávám si pořady z digitálního vysílání televize pomocí VDR pod Debianem Etch. Při zprovoznění jsem použil tento návod, který fungoval bez problémů, jen místo tam uváděného http://tv:nnnn mi funguje http://localhost:nnnn. Nedávno začal fungovat v Brně druhý multiplex s Primou. Aktualizoval jsem si soubor cz-Brno a znovu vygeneroval channels.conf pro VDR pomocí programu scan. Scanování sice proběhlo bez problémů, ale VDR přestal fungovat (samozřejmě po restartu).

    Porvnáním původního souboru channels.conf s novým jsem zjistil, že jsou rozdíly v údajích, které jsou tam uvedeny. Po několika pokusech a ručních opravách channels.conf jsem dosáhl toho, že nahrávání funguje, ale pouštění programů na adrese http://localhost:3000 nefunguje, ani u "starého" multiplexu, přestože udaje v channels.conf jsou stejné jako dřív.

    Prosím o radu, kde by mohl být problém. Dokumentace k VDR mi pripada dost spatna a nic jsem v ní nezjistil, ale VDR mi vyhovovuje hlavně proto, že umí nahrávat víc programů najednou ze stejného multiplexu. Předtím jsem používal kombinaci tzap a cat a tohle s tím dělat nešlo. Taky nastavit nahrávání s vdradmin-am je pohoda. Ale vyzkoušel bych i něco jiného. Zkoušel jsem původně (asi před rokem a půl) i MythTV, ale ani se mi to nepodařilo nainstalovat.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Odpovědi

    Jiří Poláček avatar 6.6.2008 08:35 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    VDR neznám, ale více programů najednou ze stejného multiplexu umí nahrávat i VLC či Kaffeine.
    Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.
    6.6.2008 10:04 Luk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    Pokud ti funguje nahrávání, tak je nejspíš channels.conf v pořádku. Ten obsahuje info pouze o jednotlivých kanálech a s nastavením streamování nemá nic společného. Na PC ve kterém máš vloženou kartu by tě mělo vdr fungovat i přímo přes xineliboutput, nebo softdevice. Pokud má tvoje karta hw dekodér tak by to mělo fungovat přímo.
    Ondřej Kuda avatar 6.6.2008 13:47 Ondřej Kuda | skóre: 27 | blog: obcasny_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    Pokud lze nahravat a nelze se pripojit na http stream, pak mate asi neco spatne se streamdev pluginem (predpokladam, ze ho podle navodu pouzivate). Zkuste sem vlozit log VDR, vdr spousteci prikaz, kriticka mista ze setupu atd.

    Jak uz psal kolega, s VLC lze udelat to same, a i prehledneji - staci si jednou napsat VLM script pro oba muxy a muzete sledovat/nahravat/prevadet formaty/streamovat jak chcete.
    9.6.2008 13:44 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    Ještě jednou jsem si všechno pořádně vyzkoušel a zjistil jsem, že pouštění pořadů přímo v prohlížeči ze staršího multiplexu u některých TV programů funguje a u některých ne. Ale spuštění externím programem funguje vždycky. Stačí zadat např. mplayer http://127.0.0.1:3000/PES/T-1-1-1.

    Nahrávání Primy z nového multiplexu funguje, ale její spouštění na dívání ne. Mplayer hlásí "Server vrátil 409:Channel not available". VDR pouštím jako deamona /etc/init.d/vdr [re]start, hlásí jen, které spouští pluginy. Hledal jsem nějaký výpis v /var/log, ale nic jsem nenašel, ani pro streamdev plugin.

    Laicky bych řekl, že by bylo potřeba nějaký parametr nebo příkaz, aby se přepnul druhý multiplex. Ale v dokumentaci k VDR jsem fakt nic nenašel. Asi si přečtu něco o VLC.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    Ondřej Kuda avatar 9.6.2008 14:57 Ondřej Kuda | skóre: 27 | blog: obcasny_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    Tedy znovu:

    1. Mate vubec 2 dvb-t karty/tunery? Jestli ne, tak soucasne muzete operovat pouze s obsahem 1 muxu (toho, na ktery je naladen tuner).

    2. Ve vdr ma nahravani prednost pred divanim (tusim jsem to nekde cetl).

    3. Pokud pouzivate streamdev plugin a chcete menit transpoder (mux A nebo B), mel byste dat VDR sanci se preladit (tusim je to streamdev-server.AllowSuspend=1), pokud se divate lokalne treba pres xineliboutput, muze to byt jinak.

    4. Zkuste spustit vdr do konzole, treba jako /usr/src/VDR/./vdr -c "/etc/vdr" --log=3 -L /usr/src/VDR/PLUGINS/lib -P "streamdev-server" plus vase dalsi pluginy EPG,... a pak se podivejte, co se kdy a kde deje.

    5. Prikaz pro prepnuti muxu se vytvori sam podle channels.conf: pokud pozadate o kanal s jinou frenkvenci,FEC,... tuner se preladi.
    11.6.2008 10:36 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    Ad 1. To, co píšete, je mi jasné. 2 tunery nemám, jde mi jen o to, abych se mohl dívat na nějakou televizi, která vysílá na druhém multiplexu.

    Ad 2. Při svých pokusech jsem nabyl dojmu, že to tak funguje.

    Ad 3. To je to pravé ořechové, na co jsem se ptal (viz závěrečný odstavec mého předchozího příspěvku). Samotný parametr "streamdev-server.AllowSuspend=1" nezabral, ale prohledal jsem web a přidal ještě "streamdev-server.SuspendMode = 1" do /var/lib/vdr/setup.conf a už to jede. Štve mě, že v instalované dokumentaci k VDR ani ke streamdev-serveru o tom není ani zmínka. A na webu se někdy špatně hledá, když nevíte přesně, co máte hledat.

    Ad 4. Tohle nedělá vůbec nic. Mám tedy distribuční verzi VDR k Debianu, ale když zadám uvedený příkaz s příslušně upravenými parametry, tak se nestane vůbec nic. Prostě čekám, čekám a čekám, až mě to přestane bavit a příkaz zruším pomocí CTRL+C. Možná, že kdybych si VDR skompiloval sám, tak by to něco provádělo, ale současné fungování s přístupem přes http mi stačí.

    Ještě jednou dík za řešení.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    11.6.2008 15:49 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    ad 1) To nelze. Jeden tuner=jeden multiplex. Muzes se divat najednou na vic kanalou, ale jen z jednoho multiplexu.

    Pokud chces CT1 a Primu zaroven (= 2 multiplexy), potrebujes 2 tunery. At uz 2 karty nebo dualni kartu.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    11.6.2008 23:10 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: VDR, DVB-T a dva mltiplexy
    Asi jsou šumy někde na trase. Nechci nahrávat CT a sledovat Primu najednou, chci se dívat na Primu. To vlastně většinou taky nechci, ale rád bych, aby to bylo možně. Před přidáním uvedených dvou řádků do konfiguračního souboru to nefungovalo, teď už ano.

    Nedorozumění asi vzniklo při označení multiplexů. Jako první multiplex jsem myslel ten s ČT a Novou, jako druhý s Primou a dalšími programy. Tím, že chci sledovat program z "druhého" multiplexu, nemyslím, že chci sledovat "jiný", než ten, ze kterého se třeba právě nahrává.
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    12.6.2008 01:12 jirkaqwe
    Rozbalit Rozbalit vše zadny druhy multiplex neni
    je jen multiplex A (ten je první, ID cislo mutiplexu 1) a multiplex B (ten taky prvni, ID cislo mutiplexu 1)

    Tvuj program je rozsoudil, ktery je ten prvni a vyhral mutiplex A a mutiplex B (Prima) prohral a proto ma Prima smulu.

    Jak vydis nic neni nemozne (aspon u nas v CR).

    Mel jsem stejny problem v Kaffeine 0.8.5, v Kaffeine 0.8.6 je to uz nastesti vyresene. http://www.abclinuxu.cz/forum/show/195398

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.