abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:33 | Komunita

    Mastodon CZ Sraz 2024, tj. druhý ročník srazu uživatelů Mastodonu a Fediverse proběhne 11. října 2024 v Praze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:44 | Komunita

    Projekty Tor a Tails se spojují. Tails bude začleněn do struktury projektu Tor pro snazší spolupráci, lepší udržitelnost, snížení režie, rozšiřování povědomí o větším počtu digitálních hrozeb a lepší ochranu před sledováním a cenzurováním.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 17:11 | Nová verze

    Společnost System76 vydala druhou alfa verzi desktopového prostředí COSMIC Epoch 1 společně s alfa verzí Pop!_OS 24.04 LTS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 16:11 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky

    Společnost Meta Platforms na své dvoudenní konferenci Meta Connect 2024 představuje novinky: brýle Orion (původně Project Nazare) pro rozšířenou realitu (AR, Augmented Reality), nový VR headset Meta Quest 3S, vylepšené chytré brýle Ray-Ban Meta nebo Llama 3.2, tj. nejnovější verzi svého velkého jazykového modelu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:11 | Humor

    Počítačová hra XBill (Wikipedie) oslavila v létě 30 let. V devadesátkách Linuxáci poctivě bránili Billovi v instalaci Windows. Bohužel hry XSteve a XSatya nevznikly. A nemáme ani hru XTim. Proto není Linux na desktopu tak rozšířený ☺. Mimochodem, po 25 letech byl aktualizován XBill pro PalmOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 11:55 | Zajímavý software

    Počítačová hra Elite (Wikipedie), 3D vesmírní simulátor, byla vydána před 40 lety, 20. září 1984. Při té příležitosti byly zveřejněny další zdrojové kódy Elite pro platformy Apple, Atari, C64, NES a SNES a nedokončené Elite II pro BBC Micro.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.9. 22:00 | Zajímavý software

    V květnu bylo oznámeno, že dnes budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp. Stalo se tak (𝕏). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Nejedná se ale o svobodný a otevřený software (licence).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    24.9. 13:55 | IT novinky

    Fiala navrhne odvolání Bartoše z postu vicepremiéra pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj ke 30. září. Důvodem je nezvládnutí digitalizace stavebního řízení, podle premiéra ji Bartoš není schopen dotáhnout do konce. „Po projednání analýzy digitálního stavebního řízení na vládě minulou středu a po dnešním ranním rozhovoru s panem vicepremiérem Ivanem Bartošem jsem bohužel nabyl jistoty, že není schopen tuto digitalizaci

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 54
    24.9. 12:33 | IT novinky

    Komunikační platforma Telegram začne po tlaku úřadů poskytovat vládám více informací o svých uživatelích. V pondělí to oznámil její zakladatel a generální ředitel Pavel Durov. Ten už několik týdnů ve Francii čelí obvinění, že nedělá dost pro to, aby platformu nevyužívaly i kriminální živly. To chce Durov nyní také změnit, informují tiskové agentury.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    Rozcestník

    Dotaz: Mandrake nebo Danix na doma

    16.10.2004 19:04 adahan
    Mandrake nebo Danix na doma
    Přečteno: 138×
    Ktera distribuce je vhodnejsi k instalaci na disk na domacim pocitaci?
    Obe jsou celkem vymakany, ale nemuzu se rozhodnout :-)

    Odpovědi

    16.10.2004 21:20 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    můj zcela osobní názor je MDK...Danix je live distro...hawk
    16.10.2004 21:51 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Váš názor vám v žádném případě nechci brát :-) . Moje zkušenost s Mandrake je ovšem dost rozporuplná. Já bych doporučil spíš stáhnout Mandrake a Danix, zkusit nainstalovat (což Danix jde) a osáhnout si které distro bude vyhovovat. Já osobně skončil u Slackware, zdál se mě kupodivu nejpochopitelnější i když jsem absolutní BFU bez znalosti angličtiny. hawk hawk
    16.10.2004 21:56 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma

    ...i když jsem absolutní BFU bez znalosti angličtiny...

    Bud skromnost nebo zazrak ;-)

    16.10.2004 22:25 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Proč "skromnost nebo zazrak"? Při instalaci Slackware jsem konečně pochopil proč dělám rozdělení disku, proč co a kam se vlastně zapisuje když napíšu LILO, že se musím připojit na síť ručně když mám dvě síťovky, konečně jsem si našel co je eth0 a 1, konečně jsem zjistil proč občas nefunguje čeština, konečně jsem kouknul do konfiguračních souborů X, ...... no a to všechno se odměnilo tím že můj nový linux dokázal bez kousnutí a umření jet týden a v pohodě :-) (pak jsem potřeboval disk jinam :-( ). Problémů mnoho, času málo (k linuxu mám čas sednout tak 2x týdně od 22:00 dál) ale systém je po menších úpravách funkční a stabilní tím pádem použitelný vlastně hned od prvního večera. Škoda že na práci používám aplikace které na linuxu těžko rozjedu, no a taky scanner Umax Astra4400 - ten je ňákej nedobitnej :-) jinak bych už windows smazal i když je mám koupený. Vždyť udržování nezavirovanosti a nenakaženosti win mě stojí kupu času. Fuj to jsem se rozkecal.
    16.10.2004 22:54 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Mysleno tak, ze Slackware pres svoji vnitrni jednoduchost neni nejjednodussi navenek (teda aspon podle me). No a prave proto toho clovek musi dost okoukat, precist, ..., coz me moc nehralo s neznalosti anglictiny.
    16.10.2004 22:59 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Dle mých zkušeností může u slackwaru angličtinu suplovat jedině schopný (a ochotný) kamarád.
    Copak toho není dost?
    16.10.2004 23:14 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    No tak to mám smůlu. Kamarád v mém okolí není a jsem na to úplně sám, jen AbcLinuxu, Root, http://slovnik.zcu.cz/online/ a Google se zvoleným vyhledáváním v češtině. Nechce mě někdo schopný a ochotný za kamaráda :-) :-) :-) ?
    16.10.2004 23:23 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    No tak to by se ti mozna hodit cesky preklad Slackbooku...
    16.10.2004 23:45 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Jo jo to já znát. Díky tomuhle překladu jsem se vlastně rozhodl stáhnout nejdřív slaxlive zkusit no a pak instalovat Slackware naostro. Je fakt že jsem nejdřív asi týden po večerech četl a pak jsem začal teprve instalovat ale je to docela zábava, hlavně když mě to nemusí uživit :-) .
    16.10.2004 23:29 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Na mne chodí lidi s dotazy jako "Co je to tabulka v databázi", "a když chci změnit vlastníka souboru, to jako musí udělat ten uživatel nebo to může udělat root", nebo zkouší stránky na localhostu tak, že je otevřou v prohlížeči dialogem na procházení disku z rootu webserveru a diví se, že jim to ukazuje php kód. Občas to nevydržím.

    Já měl každopádně výhodu té angličtiny, jinak bych si to nedovedl představit.
    Copak toho není dost?
    16.10.2004 23:53 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    :-) Můžeš mě prozradit za jak dlouho se dá vysvětlit kamarádovi jeho dotaz "Co je to tabulka v databázi"? To musí bejt piv.
    17.10.2004 00:02 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Nevím, já to nějak nezvládl. Ale zaráží mě, že ten člověk předtím několik měsíců pracoval s M$ Accessem :-)
    Copak toho není dost?
    17.10.2004 00:31 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    No to ten člověk asi zvolil špatně prvotní setkání. Já začal u FoxPro2.5 a pak VFP3 a 5, bylo to jen tak pro zábavu ale docela poučné. Škoda že jsem nenašel nic tak jednoduchého a přehledného pro linux, takový linuxový FoxPro2.5 by se mě hodilo vlastně i dnes, nejlíp beze změn :-) . M$ Access jsem měl puštěnej asi 2x ale nějak jsem si nezvyknul.
    No původnímu tazateli jsme asi moc neporadili, zato jsme si dobře pokecali :-) jdu spát.
    4.2.2005 11:36 jarda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Zkoušel sem Mandrake i Danix. A Danix se mi líbí podstatně víc. Balíčkovací systém z Debianu mi příde sympatičtějčí než rpm. Live to sice je ale dá se to i plnohodnotně nainstalovat. Co se mě týče, jednoznačně Danix.
    26.2.2005 13:08 Trouba
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    jen tak čistě teoreticky jak ten danix nainstalovat mam verzi z 2003.07.03 (chci to na starou mašinu) Nikde sem tam volbu instalovat na HD nevidel:-)
    26.2.2005 15:05 Blackened
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake nebo Danix na doma
    Tato volba v menu není, ale lze to provést příkazem třeba v xtermu: sudo knoppix-installer Měl by se spustit grafický instalátor, i když s tou verzí, co uvádíte, si nejsem moc jistý.

    Přeji hezký den.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.