abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1983 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: sdílení internetu

    11.1.2005 17:17 hekos
    sdílení internetu
    Přečteno: 606×
    Prosim vas o radu nainstaloval jsem si mandrake linux 10,1 a chci sdílet internet a omezovat rychlost uzivatelum..jsem uplnej zacatecnik poradte prosim!! na eth0 mam net ip:192.168.1.2 na eth1 je lokalni sit ip:192.168.0.1 pomozte mi prosim nejak to naroutovat na tu lokalni sit dekuji a piste prosim kam co a jak mam zapsat!

    Odpovědi

    11.1.2005 17:24 Kala | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    "iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE" a potom ještě "echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward"
    11.1.2005 17:30 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    A co to znamená najdete v nat howto.
    11.1.2005 18:23 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    nejak to na druhem komplu s winxp nechce valit.... i kdyz jsem tam zadal to co jsi mi napsal...
    11.1.2005 18:25 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    nemuze to byt tim ze mam nastavene na eth1 vychozi branu 192.168.1.1???
    11.1.2005 18:34 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    a eth0 mam net ip:192.168.1.2 na eth1 je lokalni sit ip:192.168.0.1
    .

    Ergo nastavit branu na 192.168.1.1 opravdu dava "smysl". Uh...
    11.1.2005 18:39 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    chap to ale ja kdyz tu vychozi branu smazu s eth1 tak ona tam pak stejne zustane nevim proc......
    11.1.2005 18:33 Kala | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Předpokládám, že na linuxu ti internet jede. Na Windows si nastav výchozí bránu 192.168.0.1
    11.1.2005 18:35 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    jasne na linuxu jede ale nejede na tech duhych pc co stim muze byt? dik za radu
    11.1.2005 18:39 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Clovece, napiste srozumitelne nastaveni pod Windows a pod Linuxem (prikazy ifconfig, resp. ipconfig /all, nebo zajdete do vestirny. :-(
    11.1.2005 18:39 Kala | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Takže znovu. Na Windows si nastav IP adresu a bránu. DNS servery použij stejné, jako v linuxu. Výchozí bránu na 192.168.0.1. Na linuxu co co jsem ti psal před chvílí a mělo by ti to chodit.
    11.1.2005 18:44 Jarda Kotěšovec (athli) | skóre: 17 | blog: athli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Jen jeste doplnim. Aby na tom linuxu fungovalo uspesne to routovani tak se musi v jadre povolit, takze krome zmineneho je potreba jeste:
    echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
    
    11.1.2005 18:52 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    jardo napis mi teda co tam jeste ma byt?..... ja jsem zacatecnik tak mi prosim poradte at to rozchodim pac tedkom nejede net par lidem dik...
    11.1.2005 18:49 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    takze na linuxu mam nastaveno na eth0:192.168.1.2(internet) na eth1:192.168.0.1(lokalni sit) na windowsech ip:192.168.0.5 maska:255.255.255.0 vychozi brana:192.168.0.1 dns:192.168.0.1 --------------------------------------------------------------------- takze mi napiste vcem je problem ze mi to nechce nejak jet?
    11.1.2005 18:56 Kala | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Ty máš rozchozenej vlastní DNS server?
    11.1.2005 19:01 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    linuxu mam dns server 213.194.***.1.....
    11.1.2005 19:07 Kala | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Ve Windows použij stejné DNS servery jako v linuxu.
    11.1.2005 19:10 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    to jsem zkousel ale porad to neslo....
    11.1.2005 19:20 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    teda porad to nejde!!!!!! ani stou dns jako je v linuxu!
    11.1.2005 19:30 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    tak mi nekdo poradte:((((
    11.1.2005 19:55 Pinky | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    mám problém, vyřešte ho,,, ne tohle se opravdu blbě na fóru řeší. jde ti ping z win v siti na 1. eth0 2. eth1 ??
    11.1.2005 20:18 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    lidi super uz jsem to rozjel:)))
    11.1.2005 20:23 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    No to je opravdu super, hlavne ze ted vsichni vime uplne presne, kde byla chyba... :-D
    11.1.2005 20:28 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    No to je opravdu super, hlavne ze ted vsichni vime uplne presne, kde byla chyba... :-D
    Vždyť říkám, že se z toho tady stává bezplatný HotLine...
    11.1.2005 20:32 hekos
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    chyba byla ve me jsem to spatne zapsal sorry chlapy:D
    11.1.2005 20:27 Jarda Kotěšovec (athli) | skóre: 17 | blog: athli
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Jsi mohl alespon zminit v cem byla chyba, by to aspon mohlo napovedet nekomu kdo resi podobny problem.
    11.1.2005 20:16 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Předně si něco nastuduj o sítích a linuxu a potom se ptej na něco opravdu důležitého.

    Tj provedl jsem to a to a udělá to to a to a v logu mám to a to, a né nefunguje to nastavte to, mě to fakt nejde.

    A co jak nastavit je na internetu spousty návodů, a pokud to neumíš tak si najdi někoho z okolí a popros ho o nastavení za nějakou tu odměnu.
    vlastikroot avatar 4.2.2007 15:12 vlastikroot | skóre: 24 | blog: vlastikovo | Milevsko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: sdílení internetu
    Mam reseni pro vsechny ,co maj se sdilenim internetu problemy : http://www.tldp.org/HOWTO/IP-Masquerade-HOWTO/firewall-examples.html je to oddil 3.4.1 - staci si skript upravit a spustit a funguje to.
    We will destroys the Christian's legion ... and the cross, will be inverted

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.