Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
/usr/lib/mozilla-1.0.0/defaults/pref/unix.js
pref("font.scale.tt_bitmap.dark_text.min", 64);
pref("font.scale.tt_bitmap.dark_text.gain", "0.95");
http://www.microsoft.com/typography/fontpack/eula.htm
a fonty stahne vsechny
FYI je muj fetchmsttfonts velky 3349, ze bychom meli jine?
Jen bych měl jěště poznámku k souboru /etc/X11/XF86Config
.
Na novějších systémech se jmenuje /etc/X11/XF86Config-4
(resp. na těch, které používají XFree86 verze 4 a výše).
V sekci "Files"
je většinou řádek
FontPath "unix/:7100"Když tam dopisujete ty cesty, tak tenhle řádek musí být až poslední. Jinak se tahají všechny fonty z XFS. Jiná možnost je přidat ty řádky do konfigurace XFS, ale na to už jsem vážně zdechlý…
A ještě jedna poznámka, tentokrát k autorovi článku:
Díky, díky, díky!
Možná, že Vy máte počítač dostatečně silný na to, abyste si to rozbaloval pod Wine, ale chci vidět jak to někdo bude rozbalovat na nějáke 200 s 32 v lepším případě 64 MB paměti...
Dal jsem to tam proto, ne proto abych porušil něčí licenční podmínky (které už beztak všichni známe, že...
Mimoto, většina těch fontů je stejně od Monotypu.
Osobne si je radeji stahnu z MS uz jenom proto, ze tak je to legalni (uznavam, ze to asi malokdo pozna), ale ciste z principu.
Tgz s fonty si pravdepodobne muzete pro svoji potrebu udelat, ale jeho distribuci bych si asi nelajznul :).
Jinak - ja jsem nakonec problemy s fonty vyresil velmi jednoduse pomoci Ovladaciho centra KDE 3.0.1 /systém/fonty (nebo tak nejak - ale urcite v Systému). Prepnul jsem do "administrátorského rezimu", nastavil kde mam TTF fonty k instalaci, kam se maji instalovat, ze se maji pouzit jen iso8859-2 a vsechno se provedlo samo. Je to v poradku i v OpenOffice, coz mi predtim zlobilo. Cetl jsem, ze tato utilitka nefunguje, ale u me zjevne zafungovala perfektne :o), narozdil od fontDraku, ktery predstiral, ze neco dela, ale nic z toho nebylo - pry je v nem nejaka chyba.
doinstalovat baliky apt-get install cabextract ttmkfdir
ln -s /usr/bin/ttmkfdir /usr/X11R6/bin/ttmkfdir ./fetchmsttfonts
a v adresari s fontama ttmkfdir > fonts.scale mkfontdir
apt-get install msttcorefonts
...ale proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite. ze?
Arial Black, Arial Narrow, Book Antiqua, Bookman Old Style, Century Gothic, Comic Sans MS, Garamond, Haettenschweiler, Impact, Monotype Corsiva, Tahoma, Tahoma Bold, Trebuchet MS, Verdana (s českými znaky, 2416 kb): http://office.microsoft.com/downloads/2000/offeurofonts.aspx
Arial Unicode (s prakticky kompletní znakovou sadou - čeština, ruština, čínština, japonština, vietnamština, thajština, devanagari atd., 13687 kb): http://office.microsoft.com/downloads/2000/aruniupd.aspx
Rozbaloval jsem je ve wine:
Před druhým kliknutím je třeba pustit
cp -a /tmp/IXP000.TMP/*.[Tt][Tt][Ff]
/usr/share/fonts/Microsoft/
A na konec:
cd /usr/share/fonts/Microsoft/
for i in *.TTF ; do mv -iv $i ${i%%TTF}ttf ; done
for i in c*.ttf ; do mv -iv $i C${i##c} ; done
for i in t*.ttf ; do mv -iv $i T${i##t} ; done
(Před nějakou dobou jsem nedodělal povídání na toto téma na této stránce.)
Tiskni
Sdílej: