Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
/usr/lib/mozilla-1.0.0/defaults/pref/unix.js
pref("font.scale.tt_bitmap.dark_text.min", 64);
pref("font.scale.tt_bitmap.dark_text.gain", "0.95");
http://www.microsoft.com/typography/fontpack/eula.htm
a fonty stahne vsechny
FYI je muj fetchmsttfonts velky 3349, ze bychom meli jine?
Jen bych měl jěště poznámku k souboru /etc/X11/XF86Config
.
Na novějších systémech se jmenuje /etc/X11/XF86Config-4
(resp. na těch, které používají XFree86 verze 4 a výše).
V sekci "Files"
je většinou řádek
FontPath "unix/:7100"Když tam dopisujete ty cesty, tak tenhle řádek musí být až poslední. Jinak se tahají všechny fonty z XFS. Jiná možnost je přidat ty řádky do konfigurace XFS, ale na to už jsem vážně zdechlý…
A ještě jedna poznámka, tentokrát k autorovi článku:
Díky, díky, díky!
Možná, že Vy máte počítač dostatečně silný na to, abyste si to rozbaloval pod Wine, ale chci vidět jak to někdo bude rozbalovat na nějáke 200 s 32 v lepším případě 64 MB paměti...
Dal jsem to tam proto, ne proto abych porušil něčí licenční podmínky (které už beztak všichni známe, že...
Mimoto, většina těch fontů je stejně od Monotypu.
Osobne si je radeji stahnu z MS uz jenom proto, ze tak je to legalni (uznavam, ze to asi malokdo pozna), ale ciste z principu.
Tgz s fonty si pravdepodobne muzete pro svoji potrebu udelat, ale jeho distribuci bych si asi nelajznul :).
Jinak - ja jsem nakonec problemy s fonty vyresil velmi jednoduse pomoci Ovladaciho centra KDE 3.0.1 /systém/fonty (nebo tak nejak - ale urcite v Systému). Prepnul jsem do "administrátorského rezimu", nastavil kde mam TTF fonty k instalaci, kam se maji instalovat, ze se maji pouzit jen iso8859-2 a vsechno se provedlo samo. Je to v poradku i v OpenOffice, coz mi predtim zlobilo. Cetl jsem, ze tato utilitka nefunguje, ale u me zjevne zafungovala perfektne :o), narozdil od fontDraku, ktery predstiral, ze neco dela, ale nic z toho nebylo - pry je v nem nejaka chyba.
doinstalovat baliky apt-get install cabextract ttmkfdir
ln -s /usr/bin/ttmkfdir /usr/X11R6/bin/ttmkfdir ./fetchmsttfonts
a v adresari s fontama ttmkfdir > fonts.scale mkfontdir
apt-get install msttcorefonts
...ale proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite. ze?
Arial Black, Arial Narrow, Book Antiqua, Bookman Old Style, Century Gothic, Comic Sans MS, Garamond, Haettenschweiler, Impact, Monotype Corsiva, Tahoma, Tahoma Bold, Trebuchet MS, Verdana (s českými znaky, 2416 kb): http://office.microsoft.com/downloads/2000/offeurofonts.aspx
Arial Unicode (s prakticky kompletní znakovou sadou - čeština, ruština, čínština, japonština, vietnamština, thajština, devanagari atd., 13687 kb): http://office.microsoft.com/downloads/2000/aruniupd.aspx
Rozbaloval jsem je ve wine:
Před druhým kliknutím je třeba pustit
cp -a /tmp/IXP000.TMP/*.[Tt][Tt][Ff]
/usr/share/fonts/Microsoft/
A na konec:
cd /usr/share/fonts/Microsoft/
for i in *.TTF ; do mv -iv $i ${i%%TTF}ttf ; done
for i in c*.ttf ; do mv -iv $i C${i##c} ; done
for i in t*.ttf ; do mv -iv $i T${i##t} ; done
(Před nějakou dobou jsem nedodělal povídání na toto téma na této stránce.)
Tiskni
Sdílej: