abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Instalace graficke karty

    22.2.2005 18:25 Kebik | skóre: 2
    Instalace graficke karty
    Přečteno: 816×
    Zdravim, tak jsem si konecne stahl ty ovladace NVIDIA-Linux-x86_64-1.0-6629-pkg2.run a kdyz je spustim jako root tak me to porad pise ze pry mam spusteny X server nebo co a nemuze pokracovat. Tak jsem se prihlasil do Safe Terminalu jenom a tam to pise to stejny ... Kdyz jsem u login obrazovky dal ctrl+alt+f2 tak jsem se dostal do textove podoby, prihlasil se, ale instalator opet zarve ze runing x server. Co mam pro to udelat?

    Odpovědi

    22.2.2005 18:27 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Vypnout Xka! Napr. telinit 3
    22.2.2005 18:37 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    To me vyhodi do cerne obrazovky kde se po chvily nactou hlasky jak pri startu akorat to pak zatuhne. Jde to jen restartovat pomoci reset nebo ctrl alt del... Prosim co mam udelat?
    22.2.2005 18:40 zabza | skóre: 52 | blog: Nad_sklenkou_cerveneho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Nejlépe zjistit proč to zatuhne (při čem, co je v logu,...)
    22.2.2005 18:47 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Takze napise par radku a ten posledni je STARTING ANACRON ... a nic se nedeje. Pokud to neni to co hledate tak me prosim reknete kde najdu ten "log". Moc dik
    22.2.2005 18:52 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    22.2.2005 19:33 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Me to proste nejde :-(((( At delam co delam, bud runing Xfree nebo kdyz se me ho podari zhodit tak zase ze chybi balicky :-((( Nechce me nekdo poradit kdo ma taky Fedoru Core 3 jak to naistaloval? Budu moc rad.
    22.2.2005 19:37 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Ktere balicky chybi? Kristalove koule fakt dosly, co treba konecne napsat neco konkretniho?
    22.2.2005 20:08 ---- | skóre: 23 | blog: -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Nainstaluj ty ovladače pomocí návodu na Fedora FAQ, nemusíš shazovat žádné Xka, a instalace je velice jednoduchá ;-) - pouze 1 příkaz
    22.2.2005 20:13 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Diky mrknu na to. Nevis jenom jak otevrit cederomku. Me proste stavkuje a ja mam zluc az v prde.. :-( Kdyz dam eject tak to napise eject/dev/hda failed! A pritom jsem tam dal cd protoze to chtel instalator balicku a ani po restartu kdyz to vytahnu a zase tam dam tak to nejde. A kdyz na to klepnu tak to napise Mout is write protected. Uz fakt nevim :(
    22.2.2005 21:02 k3 | skóre: 15 | blog:  
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    no ono je celkem logicke, ze kdyz mas to cd primountovane tak cdromku otevrit nemuzes protoze se zamknula aby jsi neodebral medium pred tim nez jej radne odmountujes
    22.2.2005 20:54 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Ja to udelam podle toho navodu a ukaze to toto. Zde mam radku napisu toto:yum install NVIDIA-Linux-x86_64-1.0-6629-pkg2.run --toto je ten program co se spusti-- Setting up Install Process Setting up Repo: base repomd.xml 100% |=========================| 1.1 kB 00:00 Setting up Repo: updates-released repomd.xml 100% |=========================| 951 B 00:00 Reading repository metadata in from local files primary.xml.gz 100% |=========================| 897 kB 00:22 MD Read : ################################################## 2853/2853 base : ################################################## 2852/2852 primary.xml.gz 100% |=========================| 290 kB 00:06 MD Read : ################################################## 699/699 updates-re: ################################################## 699/699 No Match for argument NVIDIA-Linux-x86_64-1.0-6629-pkg2.run Nothing to do
    22.2.2005 21:01 k3 | skóre: 15 | blog:  
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    no bylo by vhodne davat ty vypisy mezi tagy <pre> a </pre> tohle vazne nikdo lustit nebude..
    22.2.2005 21:02 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Setting up Install Process Setting up Repo: base repomd.xml 100% |=========================| 1.1 kB 00:00 Setting up Repo: updates-released repomd.xml 100% |=========================| 951 B 00:00 Reading repository metadata in from local files primary.xml.gz 100% |=========================| 897 kB 00:22 MD Read : ################################################## 2853/2853 base : ################################################## 2852/2852 primary.xml.gz 100% |=========================| 290 kB 00:06 MD Read : ################################################## 699/699 updates-re: ################################################## 699/699 No Match for argument NVIDIA-Linux-x86_64-1.0-6629-pkg2.run Nothing to do
    22.2.2005 21:03 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Jsem to tam dal a ono to udelalo nejakej dlouhej radek ...
    22.2.2005 21:21 k3 | skóre: 15 | blog:  
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    no vypada to jako kdyby tam chybely znacky novych radku...

    kazdopadne po nahlednuti do FM Fedora FAQ se me tak trochu zda, ze parametry toho yumu jsou trochu jine.. viz ten FAQ
    22.2.2005 21:25 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    A toto to udela kdyz tam dam ten prikaz tak jak tam je:

    yum install kernel-module-nvidia-`(rpm -q --queryformat="%{version}-%{release}\n" kernel | tail -n 1)` Setting up Install Process Setting up Repo: base repomd.xml 100% |=========================| 1.1 kB 00:00 Setting up Repo: updates-released repomd.xml 100% |=========================| 951 B 00:00 Reading repository metadata in from local files base : ################################################## 2852/2852 primary.xml.gz 100% |=========================| 300 kB 00:05 MD Read : ################################################## 713/713 updates-re: ################################################## 713/713 No Match for argument kernel-module-nvidia-2.6.10-1.766_FC3 Nothing to do

    22.2.2005 21:37 k3 | skóre: 15 | blog:  
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    no nevim k redhatu mam uz nekolik let odpor.. ale podle hlasky
    No Match for argument kernel-module-nvidia-2.6.10-1.766_FC3 Nothing to do
    se zda, ze tam chybi balicek, ktery ma takove jmeno. Jak tak jsem jeste koukal tak na tom FAQ pisou o tom, ze si mas nahradit originalni konfigurak yumu konfigurakem, ktery si tam muzes stahnout. Pak by to melo fungovat.
    22.2.2005 21:14 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Tak se kdytak mrknete na ten vypis a prosim pomozte :-(
    22.2.2005 21:40 Kebik | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace graficke karty
    Jenze ja nevim kam do tohodle: yum install kernel-module-nvidia-`(rpm -q --queryformat="%{version}-%{release}\n" kernel | tail -n 1)` mam to jmeno balicku vlozit :-( To je mozna ten problem ...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.