Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
dmesg
) - co se tam po připojení adaptéru objeví?
plete Error Hdb: media error (bad sector): error=0x30 hdb: cdrom read intr: data underrun (4 blcks) nd_request: I/O error, dev hdb, sector 44 Buffer I/O error on device hdb, logical block 11 hdb: cdrom_read_intr: data underrun (4 blocks) end_request: I/O error, dev hdb, sector 48 Buffer I/O error on device hdb, logical block 12 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 end_request: I/O error, dev hdb, sector 120 Buffer I/O error on device hdb, logical block 30 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 end_request: I/O error, dev hdb, sector 124 Buffer I/O error on device hdb, logical block 31 cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h ISO 9660 Extensions: Microsoft Joliet Level 3 ISO 9660 Extensions: RRIP_1991A cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media.adt :o)
Abyste jm vymlatili Linux z hlavy?Me do toho netahej. Krom toho, ja MDK nikomu nedoporucuju.
Já jsem začínal na Mandrake 8.2 a přešel jsem všechny verze. Některé se mi líbily víc (9.2), některé se mi líbily míň (10.0). Sice se mi stalo, že třeba nejela napoprvé zvukovka nebo nějaká jiná věc, ale vždycky jsem to rozchodil. Stačilo zapátrat v konferenci, která je v případě Mandraku na úrovni a velmi vstřícná.
Zkoušel jsem i jiné distra a taky bych mohl vyjmenovat spoustu chyb. Jenom namátkou: aurox, fedora - v základní instalaci neorganizované menu, které si mě nezískalo, proč nezůstat u MDK, kde menu vypadá hezky? RedDogem protlačované Ubuntu: spoustu věcí musím dotahat z internetu, některý soft jsem ani nenašel, mplayer z oficiálních zdrojů po instalaci nechodil. Gentoo - asi 72 hodin jsem kompiloval, abych měl základní systém pro to, co potřebuju nejnutněji dělat.
Prostě MDK není o nic horší než ostatní, záleží jenom a jenom na zvyku. Už jsem si zvykl na konzolové urpmi a yum se mi zdá neohrabaný. Ale to tak přece nemusí vůbec být. A u Linuxu jsem díky MDK zůstal.
Tiskni
Sdílej: