Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
dmesg
) - co se tam po připojení adaptéru objeví?
plete Error Hdb: media error (bad sector): error=0x30 hdb: cdrom read intr: data underrun (4 blcks) nd_request: I/O error, dev hdb, sector 44 Buffer I/O error on device hdb, logical block 11 hdb: cdrom_read_intr: data underrun (4 blocks) end_request: I/O error, dev hdb, sector 48 Buffer I/O error on device hdb, logical block 12 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 end_request: I/O error, dev hdb, sector 120 Buffer I/O error on device hdb, logical block 30 hdb: command error: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error } hdb: command error: error=0x50 end_request: I/O error, dev hdb, sector 124 Buffer I/O error on device hdb, logical block 31 cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h ISO 9660 Extensions: Microsoft Joliet Level 3 ISO 9660 Extensions: RRIP_1991A cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h cdrom: hdb: mmc-3 profile capable, current profile: 8h VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media. VFS: busy inodes on changed media.adt :o)
Abyste jm vymlatili Linux z hlavy?Me do toho netahej. Krom toho, ja MDK nikomu nedoporucuju.
Já jsem začínal na Mandrake 8.2 a přešel jsem všechny verze. Některé se mi líbily víc (9.2), některé se mi líbily míň (10.0). Sice se mi stalo, že třeba nejela napoprvé zvukovka nebo nějaká jiná věc, ale vždycky jsem to rozchodil. Stačilo zapátrat v konferenci, která je v případě Mandraku na úrovni a velmi vstřícná.
Zkoušel jsem i jiné distra a taky bych mohl vyjmenovat spoustu chyb. Jenom namátkou: aurox, fedora - v základní instalaci neorganizované menu, které si mě nezískalo, proč nezůstat u MDK, kde menu vypadá hezky? RedDogem protlačované Ubuntu: spoustu věcí musím dotahat z internetu, některý soft jsem ani nenašel, mplayer z oficiálních zdrojů po instalaci nechodil. Gentoo - asi 72 hodin jsem kompiloval, abych měl základní systém pro to, co potřebuju nejnutněji dělat.
Prostě MDK není o nic horší než ostatní, záleží jenom a jenom na zvyku. Už jsem si zvykl na konzolové urpmi a yum se mi zdá neohrabaný. Ale to tak přece nemusí vůbec být. A u Linuxu jsem díky MDK zůstal.
Tiskni
Sdílej: