Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
... a 4 portovou sťovku (třeba tady jí někdo nabízí za 1200 Kč).hm, to nevypadá zle; měl jsem zato, že je to cenově horší ... jen kdyby člověk vždycky věděl, co a kde hledat
Pak existují speciální boardy na router, ale to jsem tu neviděl prodávat.no to je ta kategorie 10 kKč ... proklikal jsem se na to nějak přes výrobce navazující na VIA, ale teď se mi to nechce znova hledat :-p
PCI sběrnici je naprosto jedno jestli to je v jedné kartě nebo ve čtyřech, ta sběrnice je pořád jenom jednadobrá odpověď na blbý dotaz, přesně tohle jsem chtěl slyšet, dík
Pokud to muze byt klasickej pocitac...ne, ten tam byl a má to spoustu problémů ... třeba spotřeba (čistě teoreticky, cenu Epie oproti bazarový P-III šunce ušetřím za rok a kousek provozu - ale to ukáže až čas, kolik nám to opravdu bere)
Pokud chces wrap tak proc ne, ale je to drahy.... Osobne si nemyslim ze by to nestihalo routovat, je to na to prece staveny. Kdyz to muze mit az 8 sitovek a 4 miniPCI (tak nejak briblizne, s pouzitim rozsirujiciho modulu) tak by to asi nenabizely kdyby to nezvladalo.to je imho hodně optimistický názor - dělá se spousta šmejdů, kde je záruka, že se Wrap bude chovat opravdu tak, jak očekávám? - tedy nechci říct, že Wrap je šmejd, ale pokud se třeba při návrhu nepočítalo, že to bude routovat opravdu všechno najednou, tak samotná přítomnost 8 síťovek jaksi nezaručuje, že to zvládne plný provoz na všech najednou ...
Odpovídám bez toho, že bych zkoumal příslušné desky, jejich ceny a podobné náležitosti. Pořiďte si to nejlevnější co existuje s jedním jediným síťovým rozhraním a k tomu nějaký switch, který podporuje 802.1q VLANy. Takový switch dneska koupíte pod 2 kKč. No a v tom okamžiku získáváte zařízení, které vám bude routovat mezi (N-1) porty, kde N je počet portů switche - ten jeden navíc bude tagovaný port vedoucí do onoho PC. Jediná nevýhoda je, že celková propustnost bude omezena oním trunkovým portem, kterým teče veškerý provoz "tam i zpět", tedy při 100Mbps trunku budete mít propustnost max 50 Mbps. (Nechytejte mě za slovo, záměrně zjednodušuju.)
Tiskni
Sdílej: