Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
-server -XincgcOdporucam Javu 5. Odporucam prehrabat sa v pluginoch, za uzitocne vo vseobecnosti povazujem "highlight", "console", "memento", "BufferTabs", "Column ruler". Odporucam z pluginmi to neprehnat.
P.S. Jak se řeknou taby (jasně, je to hnusný výraz) česky?záložky?
Takže se pak chová jako ostatní editory.No nevím, rozlišení editačního a vkládácího režimu mi ani nevadí - co mi spíš vadí, je ten specifický systém klávesových zkratek... Bohužel musím pořád občas dělat ve Windows (používám PSpad) a dvojí systém ovládání mi prostě vadí (asi jsem blbej...) btw, když pustím vim pouze ve vkládacím režimu, jak se potom používají právě ty vychytanější fičurky? Ctrtl-C, Ctrl-V atp. je sice hezký, ale pokud musím dělat všechen zbytek myší, tak je to dost na prd...
Taby -- stejně jako menu, toolbary a podobné výmysly -- akorát zdržují, protože vim se ovládá klávesnicí.Záleží na typu práce - já hlavně kopíruju/přesouvám/stříhám bloky textu (hlavně DNA a proteinových sekvencí) a píšu minimálně, takže mi vyhovuje kombinace práce myší s levou rukou na klávesnici. No a to mi ve vimu jaksi nejde :)
To spíš neumíš ovládat vim... ;-)No tak jinou odpověd sem od tebe ani nečekal, to bys mě hodně překvapil :)) Navíc máš pravdu a nikdy jsem netvrdil opak. Nicméně mám pořád pocit, že 90% věcí které Vim umí, prostě nepotřebuju a jeho způsob ovládání se z důvodů, které sem uvedl výše, učit nechci. Zbývá fakt, že kromě těžkotonážního JEditu tady editor s "windovsoidním" typem ovládání a výše uvedenými vlastnostmi asi není. Škoda...
Tiskni
Sdílej: