Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nedávno byla založena skupina/projekt, který sdružuje ženy a dívky s bosou ťapkou ve znaku: GNOME Women. Inspirací byl úspěch Debian Women Project.
Tiskni
Sdílej:
A co na to feminismus? Já nikdy nepochopil, zda jde o to, že se muži a ženy nerozlišujíopravdu nepochopil :P
Tak vysvětli. Ať se zasměju zase já.RTFM :)
nebo jak jsi to myslel?Pochopitelně jinak... Ženám jsou mnohá práva upírána, a proto není nic špatného na tom, aby jim byla přiznána, a došlo tak k zrovnoprávnění. Hence, "promotion of women's rights".
Ale co člověk zmůže proti většinově přijaté demenci,přinejmenším ji nemusí podporovat ... čili nemusel jsi v předchozím říkat "Hence, promotion of women's rights." nýbrž něco ve smyslu "promotion of human rights to be respected equally for women and men"
nemusel jsi v předchozím říkat "Hence, promotion of women's rights."Čímž jsem vysvětloval, proč to někdo říká. Jde o citát, proto jsem jej neměnil, aby bylo zřejmé, co vysvětluji. Kromě toho jsem měl předtím za to, že je zpochybňován princip, ne formulace. Až když se začala rozebírat nešťastná formulace, vysvětlil jsem, že s ní také nesouhlasím (a proč).
Čímž jsem vysvětloval, proč to někdo říká. Jde o citát, proto jsem jej neměnil, aby bylo zřejmé, co vysvětluji.no ale tím jsi to právě zamotal
Kromě toho jsem měl předtím za to, že je zpochybňován princip, ne formulace.jenže ta citace byla uvedena na vysvětlenou toho principu; ostatně ta formulace imho přesně odráží smýšlení lidí - řekl bych tvými slovy "většinovou demenci" - tedy že zpochybněním té formulace zároveň zpochybňuji to smýšlení neboli to, co se nám vnucuje za "princip", i když skutečný princip může být jiný (ale v té Wikipedii je za něj holt vydáváno toto)
Tak nejak zacinam mit pocit, ze ty a Yeti mate neco proti zenam.Nemám rád feministky bez ohledu na pohlaví. mno, kdybych měl něco proti ženám, asi bych včera nestrávil podstatnou část večera z jednou z nich, že
... ze tu je rovnost muzu a zen.ono je rovnost a rovnost ... kolik ženských uzvedne pytel cementu a kolik chlapů uvaří něco jiného než čaj? (prosím nekritizovat za blbě vybrané příklady
když existují ženská, tak musí existovat i mužská, ne???)A to je právě nepochopení toho principu, který je vyjadřovaný hloupou formulací, o které byla řeč výše. Neexistují ženská a mužská práva. Jen práva obecná, lidská, práva jedince bez ohledu na pohlaví, rasu, věk, bohatství apod. Bohužel se vžilo označení "práva žen", "práva menšin" apod., což chybně navozuje představu, že tyto skupiny by měly mít něco navíc. Ve skutečnosti nejde o to, aby měly něco více, ale aby neměly méně. To hloupé označení "boje za něčí práva" vychází z toho, že některá práva jsou určitým skupinám upírána. A proto existují snahy jim tato práva vrátit. Z čehož vyplývá formulace "něčí práva". Ale nejde tu o práva navíc.
kdybych měl něco proti ženám, asi bych včera nestrávil podstatnou část večera z jednou z nich, žeNo, to je skutečně nevalný argument. "Mít něco proti ženám" a "upírat ženám určitá práva", to jsou velmi rozdílné věci. -- Tím nechci naznačit, že bys to byl ty, kdo se toho upírání účastní. Jen upozorňuji na to, že tvůj argument není validní, resp. odvádí pozornost od otázky.
Zvláště vezmeme-li do úvahy, že muži mají často sklony se na ženy pracující s počítačem dívat s despektem.Souhlasim s tebou. Cas od casu nekde zaslechnu cosi co memu ousku nelahodi. Ale na druhou stranu si myslim, ze to tak zly neni. Nemuzu rict, ze bych se s tim nejak setkavala. Ale mozna mam jen velke stesti na muze kolem sebe. :)
Ale na druhou stranu si myslim, ze to tak zly neni. Nemuzu rict, ze bych se s tim nejak setkavala. Ale mozna mam jen velke stesti na muze kolem sebe. :)mno ... na vývojářku Gnome asi málokdo hledí s despektem, na kancelářskou krysu, která jednu větu posílá mailem jako přílohu v .doc a ráno "si otevře ten intérnet", asi kdekdo ... neřekl bych, že je to o pohlaví, spíše o přístupu ...
A to je právě nepochopení toho principu, ...no ale to už nebylo o principu - píšu »což na tom hlásání "ženských" práv nějak nepozoruju« ... tak jako zde několikrát obracený komunismus považuji za dobrou myšlenku, ale rozhodně bych nechtěl, aby se ji někdo pokoušel uvádět do praxe, tak nemám nic proti obraně rovných práv pro všechny, ale z duše se mi příčí takové praktické provedení, dle kterého by zrovna ženy měly být bráněny nějak více nebo mít "svoje" práva, což možná původní myšlenka feminismu neříká, ale jeho stoupenci ano - a jelikož Wikipedie aj. je psána dle slovníku těch stoupenců, je tím omezena moje možnost pochopení toho původního "principu"
Ve skutečnosti nejde o to, aby měly něco více, ale aby neměly méně.ve skutečnosti jde právě o to, aby měly více, bohužel
... že některá práva jsou určitým skupinám upírána. A proto existují snahy jim tato práva vrátit.ty snahy jsou jednostranné - získat, ale nic nedat ... přejí si rovnost v zaměstnání, ale třeba všeobecná branná povinnost jim nevoní; přejí si ochranu před špatnými poměry v rodině, ale svěření dítěte po rozvodu otci nepřipadá v úvahu, atp. - nechme teorii teorií, v tom se myslím, Roberte, shodneme, mně vadí praxe a to, jak nám je teorie předkládána (ta Wikipedie je excelentní příklad
... No, to je skutečně nevalný argument. "Mít něco proti ženám" a "upírat ženám určitá práva", to jsou velmi rozdílné věci.to není argumentace v našem sporu, to je jen reakce na úvahu, žebychom snad s Yetim (samozřejmě nemohu mluvit za něj) měli mít něco proti ženám, když máme něco proti feminismu - na odvádění pozornosti si stěžuj u jiných
přejí si rovnost v zaměstnání, ale třeba všeobecná branná povinnost jim nevoní; přejí si ochranu před špatnými poměry v rodině, ale svěření dítěte po rozvodu otci nepřipadá v úvahuNechceš-li, abych si tvé argumentace přestal vážit, zkus se vyvarovat podobně zavádějících tvrzení. Chceš říct, že ten, kdo byl na vojně, má v nějakém ohledu větší nárok na vyšší příjmy v zaměstnání? To je přeci nesmysl. Srovnáváš nesrovnatelné. Vojenská služba je jednou z těch oblastí, kde většina lidí chápe, že by byl (pravděpodobně i z praktického/taktického hlediska) nesmysl zavádět rovnoprávnost. Ale to přeci nesmí mít vliv na oblasti, kde by taková rovnost panovat měla. ----- Tvůj druhý příklad je také lahůdkový. Na ženy je v této situaci kladen důraz proto, že drtivá většina domácího násilí je páchána právě na ženách. A má-li to nějakou souvislost se svěřováním dětí, pak jedině tu, že jde-li o rozvod kvůli domácímu násilí, tak je to žena, kdo bývá ve většině případů obětí. Nezapomínej, že model, podle kterého nemůže být otec plnohodnotným rodičem, tu nezavedli feministky, ale komunistky. Mnohé soudy se i dnes přiklánějí k variantě žena-dítě, muž-zbytek. To je pravda. A rozhodne-li se soud na základě takového stereotypu, je to chyba. Ale jak do toho můžeš tahat problematiku špatných poměrů v rodině?
Chceš říct, že ten, kdo byl na vojně, má v nějakém ohledu větší nárok na vyšší příjmy v zaměstnání?možná se ti to bude zdát ujeté, ale i vojna je jistou formou vzdělání, resp. osobního rozvoje, a lidé s vyšším vzděláním obvykle požadují vyšší plat - ale tak jsem to vážně nemyslel myslel jsem to v širší souvislosti, ne že vyměním hrušky za jablka, ale když už o financích, tak třebak tak, že chlap je na nějakou dobu zbaven možnosti vydělávat a musí se spokojit s žoldem, čili kompenzace vyšším výdělkem později je obhájitelná (obdobně jako u studentů), tedy pokud se budeme dívat čistě na peníze jiný náhled na to, že jsem postavil tyto věci proti sobě, může být ten z hlediska "služby společnosti" či jak bych to řekl - v tomto případě ženská požaduje, aby se o ni někdo postaral, aby hájil její zájmy, tedy od společnosti něco získává, zatímco chlap na vojně (kde má mimochodem de facto kriminální režim) je mj. univerzálně využitelná pracovní síla, tedy společnosti něco dává, nemluvě o tom, čeho se on sám kvůli tomu vzdává ("Jsi z vojny doma čtrnáct dnů a na radnici velká sláva, to se ti holka vdává, cos jí dva roky psal, ..."
Vojenská služba je jednou z těch oblastí, kde většina lidí chápe, že by byl (pravděpodobně i z praktického/taktického hlediska) nesmysl zavádět rovnoprávnost.podle toho, co myslíš rovnoprávností - povinnost žen dělat přesně totéž co muži, nebo povinnost vůbec se v armádě účastnit? to první je blbost, to druhé nikoliv - průměrná ženská sice třeba neujde 50 km s plnou polní (hm, v současnosti asi ani průměrný netrénovaný chlap
Na ženy je v této situaci kladen důraz proto, že drtivá většina domácího násilí je páchána právě na ženách.fyzického násilí o tom, kolik mužů je obětí např. sexuálního vydírání, se pro jistotu moc nedočteme
A má-li to nějakou souvislost se svěřováním dětí, pak jedině tu, že jde-li o rozvod kvůli domácímu násilí, tak je to žena, kdo bývá ve většině případů obětí.otázka jest, kde chceš tu oběť vidět - vezměme si modelový příklad: ženská podvede chlapa, tím mu uštědří psychickou facku, on se neudrží a vrátí jí to fyzickou fackou, ženská jde k doktorovi s napuchlou hubou, žaluje chlapa pro ublížení na zdraví a nechá se s ním rozvést, děti dostane nádavkem, protože je přece nemůže vychovávat takový hrubec (který má bohužel tu smůlu, že vyznává tradiční pojetí rodiny a manželství, to že mu bylo psychicky ublíženo a s pravděpodobnými následky po zbytek života, narozdíl od xichtu, který za pár dní splaskne, se jaksi neřeší) myslíš, že se to nestává, že všichni (resp. říkáš "většina") chlapi z případů "domácího násilí" jsou hrubiáni od přírody a ženský andílci?
Nezapomínej, že model, podle kterého nemůže být otec plnohodnotným rodičem, tu nezavedli feministky, ale komunistky.v Kanadě někdy vládli komunisté? - já jen, že jsem o tomto přístupu slyšel i od jednoho čechokanaďana ... na závěr musím říci, že mluvíš-li o vážení si něčí argumentace, měl by ses především snažit pochopit, co se tím dotyčný snaží říci (vím, neumím se pořádně vyjadřovat, promiň), a ne uplatňovat své manipulátorské schopnosti, abys dostal druhou stranu do úzkých ... jak například z "rovnost v zaměstnání" vyvozuješ, že mluvím nutně o výši příjmu? - ano, lze o tom mluvit, reagoval jsem na to, ale má to i jiné stránky ... kupříkladu kdysi dávno se začalo mluvit o tom, že ženy jsou na železnici diskriminovány, a tak ČSD zavedly limit na maximální váhu (určitých) zásilek 35 kg - to je rovnost, jestliže se muži museli vzdát části práce (tedy že nemohou pracovat až do limitu svých schopností)? dále například s tou vojenskou službou - stavíš to do pozice, že já jsem blb ("většina lidí chápe"), že bych snad po ženských chtěl, aby padaly na hubu pod bednama munice a mačkaly kohoutek, zatímco si zadělávaj na zánět vaječníků ležíc ve studeným bahně ... další pěkná manipulace s předmětem sporu je "(ne) feministky, ale komunistky" - copak komunistka nemůže být feministkou, případně v jiném politickém zřízení (resp. pod hlavičkou jiné strany) nejsou a nemohou být prosazovány feministické zájmy?
kolik ženských uzvedne pytel cementunajdou se ;)
a kolik chlapů uvaří něco jiného než čaj?tech skutecne neni malo ;)
nýbrž na vzájemném respektuTo urcite. Jenze kolik lidi umi respektovat nekoho druheho? A myslim, ze nemusi jit jen o vztah muz-zena.
najdou se ;) ... tech skutecne neni malo ;)říkám nekritizovat za blbé příklady
Jenze kolik lidi umi respektovat nekoho druheho?správná připomínka ... ale pozor, to je problém vzájemný - když se ženská staví do submisivní role a nechá chlapa rozhodovat o všem, tak si na druhou stranu nemůže stěžovat, že je vše podle něj ... sakra, neumím se přesně vyjádřit - chtěl jsem říct, že pokud jde o respekt nejen ve smyslu "úcta", ale i přizpůsobení se potřebám druhé osoby, nejsme jasnovidci a ta osoba musí nějak sdělit, jaké potřeby vlastně má, abychom věděli, čemu se přizpůsobovat ... p.s. nedáme rande?
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
mlady-heterosexualni-beloch.gender.orgehm, pokud má tvůj nick něco společného s tvojí sexuální (ehm, životní) orientací, tak to stále ještě není ono, organizovat se můžeš spolu s příznivcema BDSM, ale co mám dělat já, když splňuji kriteria výše uvedené skupiny a dokonce nejsem ani D, ani S, to fakt nevím???