NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tahle instalace je vážně perfektní, ale jak ji zálohovat a použít i na jiném stroji? Proč musím stejnou systémovou konfiguraci dokola instalovat na každý firemní server? Pokud vás tyto otázky trápí, pak by se SystemImager mohl stát vaším novým přítelem, protože umí vytvořit a obnovit obraz nainstalovaného systému. Základy práce s ním vám objasní HowToForge.
Tiskni
Sdílej:
Ty jsi tu obludnost stahoval a zkoušel? Proč je to obludnost?Protoze to ma 130MiB, proboha... At se ty lidi nauci programovat! Do 130MB se vejde kompletni live distribuce vcetne grafickeho prostredi! Reseni na klonovani instalaci po siti se vejdou tak na dve bootovaci diskety, pripadne bootovaci ISO CD o velikosti tak 10MB.
Zbytek zabírá možná 1MBNjn... kdyby se ti chtelo nekam hodit ten 1MB zbytek, tak to muzes forknout.
130 megaOMG. 8-O Nebo jakej smajlik je pro voci vypadly z dulku a spadlou bradu?
Lilo ma vsak nektera omezeni a nejvetsim z nich je, nutnost jej spustit po kazde zmene v jadre nebo pripadnych spoustecich volbach.Ale jinak máš pravdu, nejlepší je používat na co je člověk zvyklý.
Package: systemimager-client Installed-Size: 152 Version: 3.4.1-1 Size: 29344 Package: systemimager-server Installed-Size: 728 Version: 3.4.1-1 Size: 132112 Package: systemimager-common Installed-Size: 148 Version: 3.4.1-1 Size: 30084 Package: systemimager-boot-i386-standard Installed-Size: 5780 Version: 3.4.1-1 Size: 5799626po vyberu klienta v aptitude (tedy se zavislostma) na mojem notebooku ukazuje cca 240k downloadu a 1M po instalaci. u serveru je to cca 8/12MB. neinstaloval jsem.