Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
mysql_query("SET NAMES kodovani")
po pripojeni v kazdem skriptu, PHP je v tomhle hloupe, takze pokud to nekdo ve svem skriptu nema, je to tak trochu jeho vina...
default-character-set = kodovani
v sekci [client]
souboru my.cnf
? Tohle kodovani mysql server nabizi klientovi (tak napr. command line klient pozna, jake kodovani ma prevzit). Takze ano, PHP je do jiste miry hloupe, ze nabizene kodovani nepouzije a je nutne mu to rici. Ale prave proto, ze se to o PHP vi mas pravdu, to ty lidi jsou hloupi, ze to ve skriptu nerikaji.
--with-charset=latin2
[client] default_character_set=utf8Ve svém houmu mám ~/.my.cnf, v něm třeba heslo nebo tak něco a krom toho řádek
!include /etc/my.cnftakže kódování se převezme z /etc. Tím je vyřešen příkaz mysql. Chtělo by to ještě podobnou věc ve skriptech v pythonu. Tam to jde takto:
#!/usr/bin/env python #coding: utf-8 import MySQLdb db = MySQLdb.connect(use_unicode = True, read_default_file="~/.my.cnf") c = MySQLdb.cursors.DictCursor(db) c.execute('show variables like "%character%"') for row in c.fetchall(): print '%30s %30s' %(row['Variable_name'], row['Value']) c.close() db.close()Komunikace probíhá v unicode, přičemž znaková sada se převezme z ~/.my.cnf a ten to zase přebere z /etc. Skript, který jsem uvedl, by měl vypsat
character_set_client utf8 character_set_connection utf8 character_set_database utf8 character_set_filesystem binary character_set_results utf8 character_set_server utf8 character_set_system utf8 character_sets_dir /usr/share/mysql/charsets/a doufám, že se tím zase na nějakou dobu zbavím problémů. Kdyby se správce (což jsem já) zbláznil a rozhodl se vrátit zpátky na latin2, tak překóduje celou databázi a změní něco v /etc. A mě jakožto uživateli bude všechno nadále fungovat aniž bych cokoli měnil.
use_unicode = True
" podle mě nedělá nic jiného než "SET NAMES utf8
", takže to nic neřeší. Já asi u databází Wordpressu a podobných podivností nastavím Latin1, aby to nedělalo konverzi kódování, a zbytek nechám. Nechce se mi kompilovat MySQL a řešit pak aktualizace ručně...
use_unicode = True
dělá to, že textová data jsou na straně pythonu překonvertována na datový typ unicode
. Jinak je použit datový typ str
. Znakovou sadu to neovlivňuje.
default-character-set = kodovani
v sekci [client]
mozna nema vliv na kodovani jake klient prevezme. Ale nasel jsem jeste jednu vec: mohlo by pomoci toto
[mysqld] init_connect = "SET NAMES utf8";Vice je uvedeno v manualove strance
mysqld (8)
.
default-character-set = kodovani
v sekci [client] v my.cnf podle mě má vliv na to, jaké kódování převezme klient (v tomto případě php). Lze ověřit např:
<?php $link = mysql_connect('localhost', '', '' ); $result = mysql_query("show variables like '%character%'"); while ($row = mysql_fetch_row($result)) echo "$row[0] -> $row[1]\n"; mysql_close($link); ?>před a po editaci my.cnf
init_connect
by to mela byt tutovka.
[client]
se predava _vsem_ klientum.
Tiskni
Sdílej: