Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Prosim o pomoc,
na jednom nasem stroji (debian) bezi php aplikace komunikajici s mysql db.
Php aplikace stejne jako data ukladana a ctena z DB je v kodovani 8859-2. ALe systemove kodovani mysql-serveru je v utf-8 (aspon to rika parametr character-system-set prikazu show variables; )
Aplikace funguje v pohode...
Jenze kdyz chci aplikaci rozjet na jinem stroji (resp. chci overit zalohu db, ze funguje) tak diakrtika nefunguje - aspon pro ř,š,ě a mozna dalsi.
Zkousel jsem ruzne postupy:
1.Zaloha pomoci phpmyadmin: export db probehl v poradku - vytvoreny soubor byl v kodovani utf-8 (nevim ,kde se da nastavit typ kodovani pri exportu) . Zkousel jsem tento Utf-8 soubor prevest na 8859-2 a naimportovat - bezuspechu.
2. zalohoval jsem pomoci mysqldump a paramteru --default-character-set:
mysqldump -u uzivatel -p -B databaze --default-character-set=latin2 > dump.sql -soubor byl v kodovani 8859-2, ale po naimportovani se opet hacky, carky nezobrazuji dobre.
Muzete mi poradit ?
Je potřeba nastavit ještě kódování při importu, je tu na to FAQ.
Tento mini faq jsem take cetl, ale asi tomu moc nerozmunim....
Muzete mi upresnit jak presne mam provadet import konkretne pro muj pripad ?
jeste zalezi jak data ukladate do MySQL. Jestli v latin2 (a MySQL to bez problemu vezme, byt je nastavena na utf), tak pri dumpu nesmis nastavit zadnou konverzi - pak mas dump v cistem latin2. Jinak dojde ke zmrseni diakritiky - db si mysli, ze ma data v utfku, ty jsou ale v latin2, takze provadi jakousi divokou konverzi.
Nevim jestli to je tvuj pripad - podivej se na dump a jestli je citelny tak pak problem je v importu, coz muzes nastavit vlozenim prikazu SET NAMES 'latin2'; na zacatek souboru
V mem pripade je jiz vygenerovany dump necitelny......Takze , kdyz exportuji db pres phpmyadmin (server ma nastaveno kodovani na utf8, data jsou ukladana v latin2), dump je typu utf8 - necitelny.
Pokud si dump zkusim prekonvertit na latin, take to nepomuze.
Nakonec jsem to vyresil tak, ze jsem zkusil neimportovat dump do db pres prikazovou radku, ale pres phpmyadmina. Pro import jsem nastavil utf8, a je to v pohode....
Mam v tom docela hokej...
Treba tady http://www.abclinuxu.cz/poradna/databaze/show/239057 nekdo resil podobny problem, a vyresil to jinak - mne ale zase tento postup nezafungoval. Je zde proste mnoho veci, ktere je treba vzit v uvahu a mam teda v tom dost zmatek
Není to složité - stačí si uvědomit, že jsou tři druhy kódování - jedno v kterém jsou data posílána na klienta, případně čtena z klienta, pak další ve kterém si server drží data, a konečně třetí (ve kterém jsou skutečně data). V ideálním případě je druhé a třetí kódování shodné. Pro MySQL je bohužel docela typické, že server skutečné kódování se liší od konfigurace serveru - viz. typicky latin1 X latin2, nebo latin2 X UTF. Pokud server sputí konverzi dat z latin1 do UTF a data jsou reálně v latin2, tak se nemůžete divit, že výsledek nedopadne - naštěstí pro Vás některé chyby lze opakováním odstranit.
skusil by som nastavit kodovanie db latin2_czech_cs
a potom dat vytvorit table, tie budu mat kodovanie prebrate ako je db teda latin2_czech_cs
nastavit v scripte hned po pripojeni db "SET NAMES 'latin2'"
vlozit nejake data
odzalohovat cez phpMyadmin - subor bude utf8 (nic s nim nerobit)
zmazat vsetky table
skusit spat naimportovat: znakova sada suboru: utf8
mne to takto fungovalo, ale kodovanie db muselo byt latin2_czech_cs ak bolo laitn2_bin neslo to
Tiskni
Sdílej: