Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
t_content_flow - id_content_flow (integer)a k tomu je prekladova tabulka
l_content_flow - id_content_flow (integer) - id_lang (char2) // FK do tabulky s kodama jazyku - cf_name // preklad pro ten t_content_flowstandartne udelam join a pridam do toho podminku pro aktualne nastavenej jazyk v aplikaci.... ale neslo by nejak vyuzit rovnou nejakeho namespace aby me napriklad view vracelo primo aktualni preklad abych se o to nemusel pote starat?
No teoreticky, by kazdy jazyk mohl mit vlastni schema s tabulkou preklad a pak menit search path. ale osobne mne to prijde dost nebezpecne, asi jako hrat si se sirkama v pracharne. Co Vam vadi na tom where? Muzete treba zkusit partitioning po jazycich, to by melo vliv na rychlost, pokud Vam jde o to.
Jestli jde o pohodlnost, tak tam nechte ten WHERE. Ostatni varianty se mohou zdat jako pohodlnejsi, ale ve finale to prinese spis problemy.
Já to na PostgreSQL řešil. Dokonce zde v poradně jsem popisoval způsob, jak jsem toho dosáhnul. Tak se podívej. Třeba ti to pomůže…
Tohle je spíš otázka na pana Stěhuleho. Podle mě PostgreSQL optimalizuje až na úrovni dotazů — tvůj dotaz doplní o definici
VIEW
:
CREATE OR REPLACE VIEW my_super_view AS SELECT x || y AS something FROM my_table_1 t1 INNER JOIN my_table_2 t2 ON (t1.col1 = t2.col2); SELECT v.something FROM my_super_view v WHERE v.something LIKE 'x%';
dotaz, kterým se až vlastní optimizér začne zabývat, bude:
SELECT v.something FROM (SELECT x || y AS something FROM my_table_1 t1 INNER JOIN my_table_2 t2 ON (t1.col1 = t2.col2)) v WHERE v.something LIKE 'x%';
A určitě si ten dotaz ještě přepíše.
Ale třeba se mýlím.
+/- takhle to nějak je. Navíc se provede flatening - kdy se poddotazy (pokud to lze) převádí přímo do hlavního dotazu. Optimalizuje se až výsledek.
flattening:
Tiskni
Sdílej: