Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Nedostatecny vykon meho stolniho pocitace mne donutil k premysleni nad koupi noveho. Po zbeznem pohledu do e-shopu je mi ale jasne, ze sam nic nevymyslim. Hlavnim problemem je vyber zakladni desky, procesoru a pameti. Melo by jit o dual nebo quad core (Intel + Intel chipset) s 4GB RAM. V e-shopu jsem napocital 16 ruznych chipsetu, takze fakt nevim co vybrat.
Hlavni je samozrejme 100% podpora Linuxu (zvukova karta, sitovka, diskovy radic, etc...)
Pozadavky na desku jsou - min. 6 sata konektoru, podpora pro 8GB RAM (16 potesi), Gbit LAN (2 potesi), (integrovana grafika potesi), min 8x USB. PCI express x16 staci jeden, ale krome nej bych uvital 1-2 dalsi PCI express konektory.
Nakupuji na www.softcom.cz, takze idealne neco co maji v nabidce.
Predem dik za pomoc
Zatim mam poskladane tohle:
http://www.softcom.cz/produkt/gb-ep45-ud3r-775-intel-p45-ultra-durable-3/?flist=1
http://www.softcom.cz/produkt/corsair-dominator-dhx-4gbkit-2x2gb-1066mhz-ddr2-cl5-dimm5-5-5-15-21v-fan/?flist=1
http://www.softcom.cz/produkt/intel-core-2-quad-q6600-24ghz/8mb/1066mhz/lga775-kentsfield/?flist=1
http://www.softcom.cz/produkt/acutake-acu-blake-atx-bez-zdroje-usb2-audio/?flist=1
http://www.softcom.cz/produkt/zdroj-enermax-pro82-525w-atx12v-v22-12cm-fan/?flist=1
2X http://www.softcom.cz/produkt/western-digital-hdd-caviar-gp-750gb-sata-ii-7200rpm-16mb/?flist=1
Netusite nekdo jaky je vykonnostni rozdil mezi 1066Mhz a 800Mhz pametmi? Cenovy tam je docela vyrazny.
ten zdroj mi prijde jako zbytecne vykonny. Urcite by na to stacilo nejakych 450W (samozrejme od rozumneho vyrobce)
HDD: vem radši 640GB, mají větší plotny -> lepší výkon
RAM: zbytečně drahý, vzal bych tyto A-Data, který se dají na 1066MHz CL5 přetaktovat (a rozdíl stejně moc velkej nebude)
Skříň: vem radši aspoň něco jako CoolerMaster Elite 330, tohle musí být totálně papírový
Zdroj: určitě dobrej výběr
Diky za skvele tipy.
Tiskni
Sdílej: