Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravím, mám televizní kartu SmartTV 2 a chtěl jsem vyzkoušet set-top-box. Ten je ke kartě propojen pomocí scart redukce a do karty pomocí cinch. Problém je v tom, že obraz vidím černobíle, pouze když nabíhá STB, objeví se loading a modrý proužek. Set-top-box moc nastavit nejde, výstup je nastaven na RGB, ale ani při jiném nastavení nejde barevně. Standardní televize přes antenu funguje normálně. STB je Phillips DTR 210. Nějaké nápady?
Pokud má karta cinch a STB výstup pouze RGB tak to nepošlape vůbec.
Pokud má na scartu i kompozitní signál tak to pošlape - problém je že jsou dva druhy buď se používá jeden kabel v kterém je vše - potom musí ta karta po volbě správné TV normy hrát OK a nebo se to přenáší po dvou drátech - jas a barva zvlášť potom musíš buď ten setobox přepnout aby používal pouze jeden kabel a nebo upravit kabel a ty dva signály sloučit na jeden cinch.
PS. Nemá ten settopbox výstup videa na cinch ?
Skus se kouknout do menu zda tam není typ výstupu - něco jako RGB, S-Video, CVBS pokud to tam je skus to přepnout na CVBS.
Takže: Redukce scart má jak cinch tak s-video, TV karta taky: Nastavení TV je, compozite1 (cinch) S-Video a Compozite3 (funguje pouze cinch a s-video současně zapojené). STB se dá nastavit na jiné výstupy (kromě RGB i S-Video a to další) ale pořád je to černobíle. Zkoušel jsem i měnit normu na TV (výchozí je PAL) ale taky nepomáhá. Samotný STB má výstupy pouze 2x SCART (TV a Video) a Digital Audio (Cinch). Jinak co se týká vstupu TV, ten funguje OK, nahrával jsem přes ni záznam z videokamery.
Tiskni
Sdílej: