Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
zdravim, mam problem kdyz nainstaluji ovladace na int. gk. Intel GMA 950 chce to po me restart, ale kdyz to provedu uz mi nenabehne OS, skonci mi to v prikaz. radku...co stim???
startx
v konzoli?
mam PCLinuxOS, instaluji je v nastaveni hardware a po restartu uz mi to nenabehne..zustane to v prikaz. radku a pise to tam 'localhost jmeno' nevim co tam napsat aby se to spustilo
co??co?? coze?? jia jsem uplnej zacatecnik
pocitac login:
. Napiš své uživatelské jméno, potvrď enterem a zadej heslo (nevypisují se ani hvězdičky). Potom se objeví něco jako uživatel@počítač:~$
. Zadej startx
a pošli, co to vypsalo za chyby.
tohle mi to napise...
1. přihlásit se jako root 2. pomocí příkazu "mc" spustit midnight commander 3. najít si soubor /etc/X11/xorg.conf 4. otevřít ho zmáčknutím F4 5. někde tam bude "driver intel" a přepsat to na "driver vesa" 6. pomocí F2 uložit a třeba restartovat počítačJeště je tu jedna snažší cesta - stáhnout si jinou distribuci a nainstalovat tu. Tohle by se prostě stávat nemělo (ale nevím, co jste předtím měnil/aktualizoval, třeba je v tom PCLOS nevinně...)
jie tam akorat "driver device 1"
Section "Device" Identifier "device1" VendorName "Intel Corporation" BoardName "Intel 810 and later" Driver "intel" Option "DPMS" Option "XaaNoOffscreenPixmaps" "1" EndSection
vypadato ze jio.. ale stejne mi porad nejdou spoustet hry, kdyz jie zapnu tak se chvilku nacita a pak se to vypne...
Tiskni
Sdílej: