Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Že je tam AMR procesor vím, ale nějak mi to splynulo s Power VR grafickým akcelerátorem
Ale s tím softwarem je to slabé: jako multimediální přehrávač bych to bral, jako alternativu netbooku také. Ale ne jako herní konzoli. Pokud jsem pochopil z diskuzí ve fóru, tak není ani jisté, zda v Pandoře kvůli problémům s licencemi bude něco víc než operační systém. A je-li Pandora prezentována jako herní konzole (což nelze popřít), tak je bez balíku her dost nevyužitá (nezaznamenal jsem, že by nějaká velká herní společnost něco pro Pandoru uváděla a homebrewed Quake to nezachrání). Chápu "geekovské" našení, ale otázkou je, nakolik je nastavený model komerčně udržitelný. Třeba PSP se jen v Japonsku prodá za měsíc mnohem víc než se prodalo všech GP32 za celou dobu prodeje.
A půjde s tím přistupovat k internetu? Že bych to používal jako noťas
Takže výhledově by to bylo použitelné?
Je tam wifi a bluetooth a určitě by šel zprovoznit nějaký USB modem nebo síť přes usb to rj45 adaptér. Ale pro serioznější práci to asi bude omezovat klávesnice, která je očesaná na minimum.
Z wikipedie:
Jeden z hlavních užití pandory je pro domácí hraní a emulaci starších počítačových systémů a herních konzolí. Vývojáři Pandory již ukázali funkční emulátory pro PlayStation, Amigu, Super NES, Atari Jaguar a Sega Mega Drive software.
Myslím že pro PS je her dost, ne? ;) Je trochu škoda že si o ní lidi hledají tolik info a tohle základní přehlédnou.
Mě samotného láká spíš jako docela zajímavé PDA s dlouhou výdrží a dotykáčem. Například na zaznamenávání go partií při turnajích. Sice jsem doufal že totéž by mohl zastat FreeRunner, ale toho se bohužel plně funkčního dočkáme kdoví kdy :(.
Pochybuju, že by to rozjelo nativní linuxvý hry, když to nemá normální OpenGL... Ale on to určitě někdo portuje. Prostě přenosná OpenTTD mašinka
Tiskni
Sdílej: