Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dobry den,
stavim si pocitac s novym procesorem od intelu a resim jakou desku vybrat. Mam nasledujici kandidaty:
1) EVGA X58 SLI - je v HCL, neni nejlevnejsi ani nejvykonejsi
2) Gigabyte GA-EX58-UD4P s.1366 - vykonna, hlaseny problemy se sitovkou, jinak snad bez problemu
3) Asus P6T Deluxe - drazsi nez GB, vyhoda snadne pretaktovani, take zname problemy s LAN
Provozovat na tom budu Debian nebo Ubuntu 64bit, pokud mozno s distribucnim jadrem (i kdyz vlastni kompilaci se uplne nebranim).
Co mi poradite ?
diky
Georgius
Vzal bych Asus, všechny desky jsou založeny na stejném chipsetu, zvukovka ADI AD2000B prý funguje až na S/PDIF výstup, řadič Marvell 88SE6111 je tady s námi už celkem dlouho, tak by měl šlapat v pohodě. Co se týče síťovky tak Marvell 88E8001 by měl šlapat, ale ještě v říjnu minulého roku se psalo o chybě v 88E8056, ovšem je otázka zda-li již není tato chyba opravena (obzvláště, když se verze V2 chlubí bootem do Linuxu a funkční sítí), přinejhorším to vyřeší pár stovek za prověřenou síťovku. A FireWire VIA VT6308 snad bude také šlapat, když ho využívají i v Shuttle LinuXPC SD3002W. Pak dej vědět jak jsi nakonec dopadl.
Tiskni
Sdílej: