Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Zdravím, včera poprvé jsem nainstaloval Ubuntu, nikdy předtím jsem se s tím nesetkal, takže když budete radit, tak srozumitelným jazykem pro mě Mám notebook Asus M51TA a měl jsem na něm Vistu :-! A jelikož pomalu, ale jistě přestávám mít zájem o hry a všelijaké další různé blbosti, rozhodl jsem se zkusit linux. Naistaloval jsem UBUNTU 9.04 a bez problémů se mi všechno rozjelo. Nejede mi určitě bluetooth, wifina, ovladače GK určitě taky nepojedou, ale pro mě je v tuto chvíli nejdůležitější zprovoznit zvukovou kartu. Přikládám výpis systémových komponent. Prosím radu, co mám udělat, abych ten zvuk rozchodil
Dle lshw má Tvůj NTB dvě zvukovky - standardní HDA a druhou také HDA v grafické kartě. Je pravděpodobné, že jako první (tj. defaultní) se používá ta v grafice, pošli sem výstup aplay -l
**** Seznam PLAYBACK Hardwarových zařízení ****
karta 0: SB [HDA ATI SB], zařízení 0: ALC663 Analog [ALC663 Analog]
Podzařízení: 0/1
Podzařízení #0: subdevice #0
karta 0: SB [HDA ATI SB], zařízení 1: ALC663 Digital [ALC663 Digital]
Podzařízení: 1/1
Podzařízení #0: subdevice #0
karta 1: HDMI [HDA ATI HDMI], zařízení 3: ATI HDMI [ATI HDMI]
Podzařízení: 1/1
Podzařízení #0: subdevice #0
zvuk už mi jede ted ta wifi a bletooth
nevíte co s tím?
dmesg > dmesg.txt
a ten soubor dmesg.txt co se vytvoří nám sem postni tak tady máte ten dmesg
tak kamerka mi jede....zítra uvidím ve škole, zda půjde i wifi, jsem v obci a tady vidím jednu obecní wifinu ale slabý signál a nepřipojím se...ale nejspíš to pojede .... ale to bluetooth nejspíš nejede.....nevim jak něco odeslat přes bluetooth ... btw bluetooth a wifi má jeden společný hw přepínač
tak jsem dneska přišel do školy a zjistil jsem, že když jsem nechal zapnuté hw tlačítko na bluetooth a wifi (které je pro obě společné), tak se mi rozsvítila kontrolka pro bluetooth a to jede. Ale pokusím li se připojit k nějaké wifi síti ve škole, tak je sice vidím, ale jakmile se chci k nějaké připojit, tak se to chvíli o něco pokouší, ale naskočí po chvilce you are now disconnected....a navíc didoda pro wifi nesvítí co s tím mám udělat?
pls poradte co dal
bohužel, jsem 10 cm od AP a stejně se nepřipojim co ted?
a ještě me štve, jak se mi někdy z ničeho nic ztmavuje jas monitoru s tím nejde nic udělat?
wifi karta se náhle umoudřila a sama od sebe najednou jede a to zhasínání jasu displeje poznám časem
ted už mi zbývá ovladače grafiky, jelikož ve vistě jsem mel regulování automaticky pomocí driveru, ale ted to stále topí a hřeje a při odpojení napájení se silnější externí grafická karta nevypne
nešlo by to udělat třeba příkazem nějakým, že bych ji vypnul a nechal běžet pouze integrovanou grafiku, abych měl výdrž větší než 50 minut?
Tiskni
Sdílej: