Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Ahoj, řeším teď u nás v podniku připojení notebooků přes wifi. Šifrování bych potřeboval WEP i WPE a pokud to jde, současně. Cena musí být do 3OOO Kč včetně DPH. Máte nějaký tip na router? Díky
Zdravím.
Dané požadavky splňuje například Cisco WRV210 (doufám, pro jistotu by to chtělo ověřit přímo u výrobce, ale je na 99% OK),
ke koupi je například zde:
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
datasheet je tady:
http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/routers/ps9923/ps9929/data_sheet_c78-502735.pdf
Pokud bych měl ale odpovědět stylem "bezcenné negativistické hovado" jako kolega přede mnou, pak bych řekl, že má smysl začínat tak někde u Mikrotiků, v pásmu 5 GHz, ověření přes Radius, šifrování přes IPSec a drát je stejně nejlepší
Díky, problém je v tom, že ne všechny naše notebooky umí nejmodernější šifrování, proto jsem uvažoval i nad tím, jestli neexistuje router s duálním šifrováním, tzn. starší notebooky by se připojily pomocí svého (staršího) způsobu, a ostatní pak novějším a toto by ten router umožňoval současně. Takto bych musel ty starší vyřadit z připojení.
WEP je prilis napadnutelny pre nasadenie v podniku. Da sa prelomit za par minut a hned mas zeprasenu siet ani nevies odkial.
Zdravím a děkuji všem za názor, pokud si jen tak sesumarizuji vaše názory, je moje původní myšlenka o souběžném používání klientů a potažmo i routeru s WEP a WAP úlně zbytečné, a to z důvodu bezpečnosti. Takže se začínám poohlížet po routeru s WAP2 sifrováním a klienti, kteří toto neumí, mají smůlu (nepředpokládám, že protlačím nákup nového HW do starších notebooků). Díky Aleš
Ještě jednou já, který byste doporučili
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-655-d83670.htm
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-855-wireles-d113212.htm
Díky za pomoc, cena musí být do 3000 Kč.
postavit routerboard
Pro dir-825 a spoustu dalsich jsem nasel velice podrobne recenze. Taky o nem uvazuji, ale jen pro domaci potreby...
Doporučoval bych to Cisco, jelikož D-Link nemá v tomhle segmentu zrovna dobrou reputaci..
Nechal bych si tady ještě poradit jestli není na výběr něco lepšího, ale pro mě je Cisco jednoznačná volba i z toho pohledu že do firmy to chce něco spolehlivého a to Cisco zajisté je...
Router nebo jen AP? Osobne bych to postavil na Mikrotiku. Pro router napr. RB433(A, AH), pro AP rada RB411(A, AH). Otazka je, o kolik klientu se jedna.
Tiskni
Sdílej: