Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ahoj, řeším teď u nás v podniku připojení notebooků přes wifi. Šifrování bych potřeboval WEP i WPE a pokud to jde, současně. Cena musí být do 3OOO Kč včetně DPH. Máte nějaký tip na router? Díky
Zdravím.
Dané požadavky splňuje například Cisco WRV210 (doufám, pro jistotu by to chtělo ověřit přímo u výrobce, ale je na 99% OK),
ke koupi je například zde:
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
datasheet je tady:
http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/routers/ps9923/ps9929/data_sheet_c78-502735.pdf
Pokud bych měl ale odpovědět stylem "bezcenné negativistické hovado" jako kolega přede mnou, pak bych řekl, že má smysl začínat tak někde u Mikrotiků, v pásmu 5 GHz, ověření přes Radius, šifrování přes IPSec a drát je stejně nejlepší
Díky, problém je v tom, že ne všechny naše notebooky umí nejmodernější šifrování, proto jsem uvažoval i nad tím, jestli neexistuje router s duálním šifrováním, tzn. starší notebooky by se připojily pomocí svého (staršího) způsobu, a ostatní pak novějším a toto by ten router umožňoval současně. Takto bych musel ty starší vyřadit z připojení.
WEP je prilis napadnutelny pre nasadenie v podniku. Da sa prelomit za par minut a hned mas zeprasenu siet ani nevies odkial.
Zdravím a děkuji všem za názor, pokud si jen tak sesumarizuji vaše názory, je moje původní myšlenka o souběžném používání klientů a potažmo i routeru s WEP a WAP úlně zbytečné, a to z důvodu bezpečnosti. Takže se začínám poohlížet po routeru s WAP2 sifrováním a klienti, kteří toto neumí, mají smůlu (nepředpokládám, že protlačím nákup nového HW do starších notebooků). Díky Aleš
Ještě jednou já, který byste doporučili
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-655-d83670.htm
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-855-wireles-d113212.htm
Díky za pomoc, cena musí být do 3000 Kč.
postavit routerboard
Pro dir-825 a spoustu dalsich jsem nasel velice podrobne recenze. Taky o nem uvazuji, ale jen pro domaci potreby...
Doporučoval bych to Cisco, jelikož D-Link nemá v tomhle segmentu zrovna dobrou reputaci..
Nechal bych si tady ještě poradit jestli není na výběr něco lepšího, ale pro mě je Cisco jednoznačná volba i z toho pohledu že do firmy to chce něco spolehlivého a to Cisco zajisté je...
Router nebo jen AP? Osobne bych to postavil na Mikrotiku. Pro router napr. RB433(A, AH), pro AP rada RB411(A, AH). Otazka je, o kolik klientu se jedna.
Tiskni
Sdílej: