Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Ahoj, řeším teď u nás v podniku připojení notebooků přes wifi. Šifrování bych potřeboval WEP i WPE a pokud to jde, současně. Cena musí být do 3OOO Kč včetně DPH. Máte nějaký tip na router? Díky
Zdravím.
Dané požadavky splňuje například Cisco WRV210 (doufám, pro jistotu by to chtělo ověřit přímo u výrobce, ale je na 99% OK),
ke koupi je například zde:
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
datasheet je tady:
http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/routers/ps9923/ps9929/data_sheet_c78-502735.pdf
Pokud bych měl ale odpovědět stylem "bezcenné negativistické hovado" jako kolega přede mnou, pak bych řekl, že má smysl začínat tak někde u Mikrotiků, v pásmu 5 GHz, ověření přes Radius, šifrování přes IPSec a drát je stejně nejlepší
Díky, problém je v tom, že ne všechny naše notebooky umí nejmodernější šifrování, proto jsem uvažoval i nad tím, jestli neexistuje router s duálním šifrováním, tzn. starší notebooky by se připojily pomocí svého (staršího) způsobu, a ostatní pak novějším a toto by ten router umožňoval současně. Takto bych musel ty starší vyřadit z připojení.
WEP je prilis napadnutelny pre nasadenie v podniku. Da sa prelomit za par minut a hned mas zeprasenu siet ani nevies odkial.
Zdravím a děkuji všem za názor, pokud si jen tak sesumarizuji vaše názory, je moje původní myšlenka o souběžném používání klientů a potažmo i routeru s WEP a WAP úlně zbytečné, a to z důvodu bezpečnosti. Takže se začínám poohlížet po routeru s WAP2 sifrováním a klienti, kteří toto neumí, mají smůlu (nepředpokládám, že protlačím nákup nového HW do starších notebooků). Díky Aleš
Ještě jednou já, který byste doporučili
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-655-d83670.htm
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-855-wireles-d113212.htm
Díky za pomoc, cena musí být do 3000 Kč.
postavit routerboard
Pro dir-825 a spoustu dalsich jsem nasel velice podrobne recenze. Taky o nem uvazuji, ale jen pro domaci potreby...
Doporučoval bych to Cisco, jelikož D-Link nemá v tomhle segmentu zrovna dobrou reputaci..
Nechal bych si tady ještě poradit jestli není na výběr něco lepšího, ale pro mě je Cisco jednoznačná volba i z toho pohledu že do firmy to chce něco spolehlivého a to Cisco zajisté je...
Router nebo jen AP? Osobne bych to postavil na Mikrotiku. Pro router napr. RB433(A, AH), pro AP rada RB411(A, AH). Otazka je, o kolik klientu se jedna.
Tiskni
Sdílej: