Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ahoj, řeším teď u nás v podniku připojení notebooků přes wifi. Šifrování bych potřeboval WEP i WPE a pokud to jde, současně. Cena musí být do 3OOO Kč včetně DPH. Máte nějaký tip na router? Díky
Zdravím.
Dané požadavky splňuje například Cisco WRV210 (doufám, pro jistotu by to chtělo ověřit přímo u výrobce, ale je na 99% OK),
ke koupi je například zde:
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
datasheet je tady:
http://www.cisco.com/en/US/prod/collateral/routers/ps9923/ps9929/data_sheet_c78-502735.pdf
Pokud bych měl ale odpovědět stylem "bezcenné negativistické hovado" jako kolega přede mnou, pak bych řekl, že má smysl začínat tak někde u Mikrotiků, v pásmu 5 GHz, ověření přes Radius, šifrování přes IPSec a drát je stejně nejlepší
Díky, problém je v tom, že ne všechny naše notebooky umí nejmodernější šifrování, proto jsem uvažoval i nad tím, jestli neexistuje router s duálním šifrováním, tzn. starší notebooky by se připojily pomocí svého (staršího) způsobu, a ostatní pak novějším a toto by ten router umožňoval současně. Takto bych musel ty starší vyřadit z připojení.
WEP je prilis napadnutelny pre nasadenie v podniku. Da sa prelomit za par minut a hned mas zeprasenu siet ani nevies odkial.
Zdravím a děkuji všem za názor, pokud si jen tak sesumarizuji vaše názory, je moje původní myšlenka o souběžném používání klientů a potažmo i routeru s WEP a WAP úlně zbytečné, a to z důvodu bezpečnosti. Takže se začínám poohlížet po routeru s WAP2 sifrováním a klienti, kteří toto neumí, mají smůlu (nepředpokládám, že protlačím nákup nového HW do starších notebooků). Díky Aleš
Ještě jednou já, který byste doporučili
www.alwar.cz/vmchk/4802-cisco-wrv210-wireless-g-vpn-router.html
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-655-d83670.htm
nebo
www.alza.cz/d-link-dir-855-wireles-d113212.htm
Díky za pomoc, cena musí být do 3000 Kč.
postavit routerboard
Pro dir-825 a spoustu dalsich jsem nasel velice podrobne recenze. Taky o nem uvazuji, ale jen pro domaci potreby...
Doporučoval bych to Cisco, jelikož D-Link nemá v tomhle segmentu zrovna dobrou reputaci..
Nechal bych si tady ještě poradit jestli není na výběr něco lepšího, ale pro mě je Cisco jednoznačná volba i z toho pohledu že do firmy to chce něco spolehlivého a to Cisco zajisté je...
Router nebo jen AP? Osobne bych to postavil na Mikrotiku. Pro router napr. RB433(A, AH), pro AP rada RB411(A, AH). Otazka je, o kolik klientu se jedna.
Tiskni
Sdílej: