Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Jsou vůbec na českém trhu nosiče DVD-RAM se zápisem 12x?
Nemohu se dopátrat.
Zde je například recenze na Hitachi Maxell 12×
cdr.cz/a/hardware/media/dvd/412
Dnešní i nejlevnější vypalovačky běžně zvládají 12×
www.alza.cz/vypalovacka-lite-on-ihap122-19-d105479.htm
Moje zkušenosti jsou takový, že seženete u nás v ČR DVD-RAM max. rychlosti 5x. Taky bych moc rád koupil/sehnal DVD-RAM rychlosti 12x.
Takže: en.wikipedia.org/wiki/Dvd_ram CITACE: 12x media is not reportedly available in Europe, although it is available at Audio Cubes II in the USA. KONEC CITACE. A zde je nabídka www.audiocubes2.com/category/Computer+Accessories/product/Maxell_DRM47D.1P_12x_DVD-Ram.html s cenou $15.99 (tj. asi 300Kč/1 kus). Žádná láce => téměř neprodejné.
Nejvic jsou na trhu 3x. I ty nejlevnejsi mechaniky podporuji bezne zapis 12x avsak takovy nosic co to zvlada stoji stejne jak mechanika.
Taky jsem se jednou dival zda nejsou k mani s vyssi rychlosti zapisu a pochodil jsem tak jako Vy.
Cas vsak jde vpred a ceny polovodicovych medii jdou dolu a tak moje shaneni nejak vysumelo.
Instalacky (bootovaci systemove) pokud nejde jinak tak davam na DVD -RW a to i kdyz ma iso min jak 700 MB.
DVD-RAM je jiste dobra vec z pohledu pouzivani, ale prisla na trh uz dost pozde. Nyni uz je to medium spis pro geeky a semtam nejake zvedavce.
Tiskni
Sdílej: