NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Zdravím,
chtěl bych si koupit externí HDD (1-2TB), ale mám trochu problém najít kus, který by se alespoň přiblížil mým představám.
Hlavně nechci záviset na speciálním kabelu na ten mini-USB konektor, firewire taky není všude, ideální by proto byl konektor na LAN. Zde ovšem vyvstává problém - počítám, že výrobce byl tak "chytrý" a jeho LAN podpora je omezena na windows share, případně FTP. Smbmount možný je, ale je to krkolomné řešení, bez možnosti volby vlastního FS. Rovněž se mi nelíbí možnost manipulovat se softwarem HDD (diagnostika, testy, ..) jen pomocí prográmku pro windows/mac.
Asi ideální by proto byl disk s LAN a podporou iSCSI, ale nepočítám, že se něco takového prodává v cenové relaci 5-6 tisíc korun. Přesto, pokud by někdo o podobném kousku nebo jiné variantě věděl, nechť se prosím ozve.
Díky.
Díky za tip!
Našel jsem něco málo na svém oblíbeném internetovém obchodě. Sice se mi moc nelíbí ta limitace na 1TB, taky nemám rád super-multifunkční zařízení (kdo proboha na diskové stanici může používat webkameru?), koncepce univerzálního serveru v případě, kdy chci jednou za týden disk připojit, taky moc nesedí, ale jinak se zdá, že je tato volba "nejmenším zlem". Jen nikde nic nepíší o iSCSI.
Plánuji tam napasovat úspornější variantu slavného Caviar Blacku, celková cena vyjde asi o 1000Kč více, než ta "WD kniha", ale snad to bude stát za to.
Ohledně nemožností změny filesystému - pokud to umí iSCSI, tak snad není problém, ne? NAS server vůbec nemusí vědět o filesystémech, jen překládá SCSI příkazy (->
pak asi nefungují služby jako FTP, ...). Akorát nevím, zda (v případě SATA disku) má daný server vestavěný SATA-SCSI bridge .
Tak jsem zjistil, že "j" verze iSCSI neumí. Asi se na všechna tato řešení vykašlu a koupím si obyčejný USB disk (fuj, ten kabel). Tedy za předpokladu, že se přes to USB rozhraní dostanu k věcem jako S.M.A.R.T, možnosti pracovat s diskem na blokové vrstvě (LVM, truecrypt, ..) a podobně.
smartctl --all /dev/sde
funguje tak jak ma, takze s tim bych taky necekal problemy. Jediny problem je nizsi prenosova rychlost pres USB, v praxi kolem 25-30 Mbyte/sec
Tiskni
Sdílej: