Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Řešení dotazu:
Mam 2.5 roku asus F3Jc. S hardwarem plna spokojenost - v linuxu funguje vse, jen ted narazim na omezeni chipsetu max 2GB ram. Nedavno my zacal blbnout display: po zavreni vika a jeho opetovne otevreni neni na displayi nic nebo jen artefakty z toho co by tam melo byt. I po tech letech dam 4 hodiny na baterku(full_design 76890000/current 64317000). Mimochodem batterka byla dodana 9clankova jako neavizovany nadstandard(zpusobila trochu starosti pri kupovani batohu - vycniva z obrysu sasi).
vzhledem k porouchanemu displayi a nedostatku ram jsem se dival po nahrade a ten asus na ktery koukas v 13" verzi byl zhavym kandidatem. Ted mam T5500 1.66GHz a procesorovy vykon mi vetsinou nechyby takze bych ULV procesor za cenu zdvoj az ztrojnasobeni vydrze zkousnul. Duvod proc muj pristi notebook neni asus je ten, ze na nej nikdo nenabizi triletou zaruku. Jelikoz je v UK na vse stale jen jednoleta zaruka tak to zamrzi.
Prohlizel jsem si business tridy notebooku u HP, Lenovo a Dell a nakonec jsem skoncil u dell vostro 1320. Na tu T400 jsem taky koukal ale prisla mi zbytecne draha zvlast, kdyz je cim dal tim casteji slyset jak uz thinkpady nejsou co byvali.
Jinak jeste k velikostem. Stanovil jsem si maximalni hranici 14". Taham sem tam pocitac do skoly a tech 15.4" je proste uz trochu pres lajnu. Nemluve treba o cestovani... v letadle s tim je vzdycky maximalni opruz.
2. prosinec 2009 - 12:54 — Petr (bez ověření) Re: Lenovo ThinkPad T400s: tenčí a lehčí Ahoj všem příznivcům Lenova. Také jsem při výběru nového ntb zacílil na Lenovo a to na novou t400s. Nicméně dříve oslavovaná kvalita je tatam. Prošel jsou zřejmně jednu z prvních naskladněných serií a to vadnou. A to jak u nejvetšího internetového prodejce ntb, tak i u jeho zastoupení celem cca 8 ks a všechny měly vadu se zavíráním. Nešlo jednoduše přítlakem zavřít víko displeje, když se to již velkou silou či ručním posunem západek povedlo, tak jeden zobáček nedržel vůbec. Prostě hrůza a u ntb za 40tis. ani toto nelze tolerovat. Vůbec nechápu, jak to může někdo z číny vůbec poslat? Nejlepší je, že na tom internetovém obchodě se stále i přes mé upozornění na vady tyto ntb nabízejíProsím, máte s tím někdo obdobnou zkušenost či nějaké informace o vadné serii a pod.? Díky
>>>Prostě hrůza a u ntb za 40tis. ani toto nelze tolerovat.
No vidite za to by byly tri Asusy, a vetsi nadeji ze se jeden z nich polame v zaruce a prodejce ho vymeni za novy kus. Tento bude pochopitelne modernejsi a vykonnejsi takze na tom zakaznik jednoznacne vydela.
Pamatujte: U zarizeni IT je nejdulezitejsi zaruka a nizka cena.
Dell ci IBM (Lenovo) si koupi tak ten jez si kupuje obleceni Adidas, Nike jen proto ze Adidas, Nike ....
Zkratka se jedna o firmy jez ziji z podstaty ze je zna cely svet. Dnes, ac bych si to mohl financne dovolit si od techto firem zadny HW ci rozumej elektroniku nekoupim.
Za moc penez nedostanu nic navic oproti "neznackovymu" HW (Asus, Acer, Fujtsu Siemens .....)
A prodlouzeny bezplatny servis ? K cemu ? Nechtel bych se v roce 2020 chlubit ze mam plne funkcni notebook z roku 2009 a na nem windows 7 kdyz uz bude windows 3000 ....
Radeji se pochlubim ze mam kazdy dva roky jinej notebook.
Samozrejme ted vyrukuji majitele a priznivci IMB, Dell proti mne, ale co, ja nehodlam tyto spolky podporovat...
Asijským "tygrem" je i Japonsko. A já si troufám tvrdit, že většina výrobků z Japonska, tedy od japonských výrobců (značek), jsou výrobky kvalitní. Dovolím si citovat jeden odstavec z knížky Řízení jakosti a ochrana spotřebitele od J. Vebera a kol.:
Japonci byli jedni z prvních, kteří pochopili přínos kvality jako důležité konkurenční výhody pro podniky i pro celou společnost a zavedli užitečné poznatky týkající se jakosti do každodenní praxe, a to nejen v podnicích, ale později i v dalších organizacích a institucích. Díky doporučením E. Deminga a J. Jurana předvedli celému světu vítězné tažení k ekonomické prosperitě, založené mimo jiné na vysoké kvalitě výrobků a služeb.Poznámka: Japonsko jsem označil asijským "tygrem", a ty úvozovky tam sedí, protože se mezi asijské tygry (draky) neřadí.
Já jenom reaguju na kolegu, který se rozepsal o asijských výrobcích. Jinak zrovna Sony si dost nechává platit za značku, tak nevím.
Tiskni
Sdílej: