Byla vydána (𝕏) listopadová aktualizace aneb nová verze 1.96 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.96 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
OpenMandriva ROME, tj. průběžně aktualizovaná (rolling) edice linuxové distribuce OpenMandriva, byla vydána ve verzi 24.12.
U příležitosti oslav sedmi let prací na debianím balíčku vyšlo GPXSee 13.33. Nová verze přináší rychlejší vykreslování vektorových map a vylepšení/doladění nového stylu pro OpenAndroMaps/Mapsforge mapy. Kdo by rád OSM mapy v "prémiovém" barevném schématu a nechce čekat až nová verze dorazí do jeho distribuce, nalezne zdrojové kódy na GitHubu.
Tým Google Quantum AI představil kvantový čip Willow se 105 qubity.
Byla vydána nová verze 257 správce systému a služeb systemd (GitHub).
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, nově oficiálně běží také na architektuře arm64. Podporován je Apple Silicon (YouTube) je i Raspberry Pi 5 (YouTube).
Jaký byl rok 2024 ve vyhledávání Googlu? Mistrovství světa v hokeji, triumf Davida Pastrňáka, Robert Fico nebo loučení s herečkou Simonou Postlerovou. To jsou některá z témat, která letos nejvíce rezonovala ve vyhledávání na Googlu. Češi s velkým zájmem zjišťovali, proč je přestupný rok, a s podobnou intenzitou hledali důvod absence Zdeňka Chlopčíka ve StarDance. Kompletní žebříčky včetně globálních a další zajímavosti.
Chatbot Grok AI je nově pro uživatele sítě 𝕏 zdarma (návod). S omezením 10 zpráv za dvě hodiny a tři obrázky za den.
GNU Shepherd (Wikipedie) dospěl do verze 1.0.0. Po 21 letech. Jedná se o init systém a správce služeb napsaný v Guile Scheme. Původně se jmenoval GNU dmd (Daemon managing Daemons). Používá se v systému GNU Guix.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.23.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
Zdravím velectěné fórum,
už nějaký čtvrtek bloumám po netu a hledám nějakou DVB-S2 kartu, kterou lze "bez problému" zfunkčnit v Linuxu včetně placených programů (tzn. karty Skylink, CSlink apod.). Zatím z toho upřímně řečeno nejsem příliš moudrý. Karty, které jsou na e-Shopech aktuálně k sehnání jsou buď "win-only" nebo z kategorie "jedna paní povídala, že jí to jede".
Chtěl jsem se proto zeptat, zda někdo ze zdejšího osazenstva provozuje nějakou aktuálně dostupnou DVB-S2 kartu včetně CI slotu a případně ji mohl doporučit. Za odkaz/nakopnutí na návod ke zprovoznění bych byl velmi vděčný...
Předem díky za odpovědi.
Řešení dotazu:
Díky za odpověď. Skystar HD2 mám právě v hledáčku, ale jak jsem prohledával fóra na internetu, tak zprovoznění je vcelku boj (alespoň mi to tak přišlo), tak jsem byl (jsem?) mírně na pochybách.
CI slot jsem nezkoušel.
Pokud to správně chápu, používáte tu kartu jen pro sledování neplacených kanálů nebo místo CI slotu používáte Phoenix čtečku?
Díky za odkazy. Tam jsem sice už byl, ale i tak děkuju. Problém je v tom, že třeba v LinuxMCE není např. v odkazech u DVB-S2 nic a u MythTV je sice hafo karet, ale buď nejsou DVB-S2 nebo prozměnu nejsou u nás k dostání (eBay a podobné záležitosti nevyhledávám - sháním něco, co má "jistotu záruky" u některého ze shopů v ČR). Možná jsem špatně formuloval otázku, ale pídím se po odpovědi od někoho, kdo danou kartu provozuje (má s ní zkušenosti). Přece jen není nad něčí osobní zkušenost.
Díky všem za odpovědi. Tak to vypadá, že asi vletím do té Tevii s Phoenixem (tuhle kartu vůbec neznám a jsem příjemně překvapen).
Tiskni Sdílej: